logo

02 Mayıs 2019

NİÇİN BALLICA

UNESCO Milli Parklar tanıtım toplantısı yapıldı.


Yağıbasan medresesinde yapılan toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldı.


Ballıca Mağarası’nın tanıtım filmi sunuldu.

Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yaşagül Ekinci Danışan “Niçin Ballıca” adlı sunumunu yaptı.


Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Ballıca Mağarasının UNESCO Dünya Geçici Mirası listesine alınması nedeniyle emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür etti.  
Ballıca Mağarası Dünyanın Bir Değeri
Ballıca Mağarası sadece Tokat’ın değil, Türkiye’nin hatta dünyanın bir değeri, kıymeti olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim bunu parlatmamız, daha güzel hale getirmemiz ve tüm insanlığa sunmamız lazım.” dedi. 
Ballıca Mağarası Parlayacak
Ballıca Mağarası’nın Türkiye ve Tokat için çok önemli bir değer olduğunun altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı,  2023 Tokat projeleri arasında yer alan Turizm Tokat kapsamında Ballıca Mağarası’nın parlayacağını söyledi. Ballıca Mağarası ile birlikte Pazar Hükümet Konağı,  Mahperi Hatun Kervansarayı ve Kazgölü ile ilgili güdümlü proje çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtemelen 10-15 milyonluk bir yatırımla, el birliğiyle Tokat’ın bütün katmanlarının desteğiyle hep birlikte memleketimize, milletimize kazandıracağımıza inanıyorum. 2-3 yıl içerisinde inşallah bitiririz diye ümit ediyorum.  Asıl iş bundan sonra, yapılacak işlere  bir tuğla koymak. Buraya kadar gelmesinde ismini sayamayacağımız çok sayıda insan emek vermiştir. Hepsine  canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizlerin çalışmasıyla da iş bitmeyecek, biz de bir tuğla koymuş olacağız. Bu böyle gelişecek, parlayacak.” diye konuştu. 
Tokat Tarımdan Sonra Turizm ve Kültürü İle Ön Plana Çıkıyor
Tokat’ın Ballıca Mağarası gibi daha çok sayıda güzelliği olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  Tokat’ın tarımdan sonra turizm ve kültürel zenginlikleri ile ön plana çıktığını vurguladı.   Bu ve buna benzer projelerin Tokat’ın kalkınmasına, gelişmesine, huzuruna, refahına, gelişmesine, zenginleşmesine daha çok katkı sağlayacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere tekrar teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
197 Kez Görüntülendi.