logo

03 Haziran 2019

NİCE RAMAZANLARA KAVUŞMAK ÜMİDİYLE

NİCE RAMAZANLARA KAVUŞMAK ÜMİDİYLE

Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının ardından Ramazan Bayramına erişmenin mutluluğunu ve huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Bayramlar, milli ve manevi yaşantımızda önemli bir yeri olan, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, sevgi, saygı, paylaşma, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların geride bırakıldığı, insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir.

Bayram vesilesiyle annelerimizi, babalarımızı, akrabalarımızı, dostlarımızı, şehit yakınlarını, şehit çocuklarını, gazileri, yetimleri, öksüzleri, hastaları ziyaret etmeyi; muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları koruyup gözetmeyi, onlara yardım elimizi uzatmayı, ihmal etmeyelim. Onların yanlarında olduğumuzu, sevinçlerini ve kederlerini paylaşmaya hazır olduğumuzu gösterelim.

Devlet ve millet olarak aynı değerler etrafında bir ve bütün olarak kenetlendiğimiz bu günleri her zaman devam ettirmeli, ülkemizin ve milletimizin geleceği için azimle ve kararlılıkla aynı ruh ve heyecanla çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle hep beraber daha nice Ramazan’lara kavuşmak ümidiyle, şehitlerimizi rahmet ve minnetle yadederken şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve tüm Tokatlı hemşehrilerimin Ramazan Bayramını en içten duygularla kutluyor, şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa, huzur, esenlik ve güzellikler getirmesi temennisiyle sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » » »
Share
553 Kez Görüntülendi.