logo

28 Ekim 2019

MURAT KURUM’LA, GÜMENEK VE TURHAL MİLLET BAHÇESİNDE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

MURAT KURUM’LA, GÜMENEK VE TURHAL MİLLET BAHÇESİNDE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilimizde devam eden yatırımların görüşüldüğü ziyarette Tokat Belediyesi ihtiyaçları, Millet Bahçesi ve kentsel dönüşüm çalışmaları değerlendirildi.

Tokat Milletvekilleri, ilimizde devam eden yatırımlar ve ilerleyen dönemde yapılması planlanan yatırımları takip etmek amacıyla bakan ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelen vekiller Tokat ile ilgili gelişmeleri konuştu.

GÜMENEK VE TURHAL MİLLET BAHÇESİNDE SON DURUM DEĞERLENDİRİLDİ

Tokat Milletvekilleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptıkları görüşme sonrasında yaptıkları açıklamada; “Rezerv alanların tahsisinin büyük bir kısmı tamamlanan kentsel dönüşüm çalışmalarını, uzun süredir şehrimizin beklediği ve yer tahsisi yapılan AFAD binamızın yapım sürecini değerlendirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülke genelinde başlatılan Millet Bahçeleri projesi kapsamında Tokat’ta devam eden Gümenek ve Turhal Millet Bahçesi çalışmalarının son durumu ile ilgili değerlendirmelerimizi paylaştık. Belediyelerimiz tarafından çevre kirliliğinin önüne geçmek için yaptıkları çalışmalarda kullanmak üzere iş makinesi, araç ve gereç taleplerini, çeşitli projelerde kullanılmak üzere yine bakanlık ve bağlı kuruluşlardan yapılan hibe ve destek taleplerini bakanımızla paylaştık. İlimizle ilgili taleplerimizi ilgiyle dinleyen sayın bakanımıza Tokat genelinde devam eden projelere verdikleri destek için teşekkür ediyor, tüm bu çalışmaların ilimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Paylaşma ikonundan:

Share
566 Kez Görüntülendi.