logo

31 Aralık 2018

MHP”NİN TOKAT ADAYI ADNAN ÖZMEN OLDU

MHP”NİN TOKAT ADAYI ADNAN ÖZMEN OLDU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçimlerde MHP listelerinden aday gösterilecek belediye başkan adaylarını açıkladı. Adaylar arasında 14 il, 3 büyükşehir, 190 ilçe ve 194 belde belediyesi 402 adayı belli oldu.

            Durmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in onayları sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde bugün kesinleşen Belediye Başkan Adaylarımızın listesi aşağıdadır” dedi.

TOKAT ADAYI ÖZMEN OLDU

            MHP’de açıklanan adaylıklar arasında Tokat Belediye Başkanlığı da yer aldı. Pazar ilçesinde 15 yıl belediye başkanlığı görevi yapan Adnan Özmen MHP’den Tokat Belediye Başkanı olarak açıklandı.

            1956 Pazar doğumlu olan Eski başkan Adnan Özmen toplamda 15 yıl Pazar ilçesinde belediye başkanlığı yaptı. 1989 yılında kurucu başkan olarak Pazar belediye başkanlığı görevine başlayan Özmen 1994 yılında ikinci defa Anavatan partisinden belediye başkanı seçildi. 1999-2009 yılları arasında 2dönem ara verdiği başkanlık hizmetine pazarlıların baskısı üzerine yeniden aday olup bu defada yıllardır gönül verdiği Milliyetçi Hareket partisinden Aday olarak seçimleri kazandı ve 2009 2014 yılları arasında 5 yıl MHP’li belediye başkanı olarak görev yaptı. Özmen, Adana Büyükşehir belediyesinde siyasi danışmanlık ve koordinatör olarak görev yapıyordu.

Diğer ilçe ve belde adayları:

ALMUS: Bekir Özer

ARTOVA: Mahmut Gülhan

BAŞÇİFTLİK: Mustafa Öztürk

ERBAA: Ertuğrul Karagöl

NİKSAR:Duran Yadigar

REŞADİYE: Mustafa Şahin

TURHAL: Gökhan Bozkurt

ÇAMLIBEL: Ufuk Er

ÇAT: Mustafa Çoşar

EMİRSEYİT: Hüseyin Sağdıç

GÜRYILDIZ: Mustafa Özer

ALMUS ÇEVRELİ: Sadi Ertan Soysal

BAŞÇİFTLİK HATİPLİ: Murat Cengiz

ERBAA  TANOBA: Vural Özdemir

NİKSAR GÜRÇEŞME: Şevket Yücel

NİKSAR YOLKONAK: Süleyman Özgür

PAZAR  ÜZÜMÖREN: Ali Çağlar

REŞADİYE BAYDARLI: Sıtkı Karaca

Paylaşma ikonundan:

Share
127 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?