logo

KURBANLAR AŞEVİNE


kanal60
haber@kanal60.com

Tokat Belediyesi Aşevi, her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nda vatandaşların bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Tokat Belediyesi Aşevi, bağış yapmak isteyen yardımsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmaya devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kurban bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya bu yıl da devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Meydanında yer alan Aşevi Kurban Bağış noktasını ziyaret ederek, Kurban bağışında bulundu. Her yıl olduğu gibi bu yılda Aşevi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kurban paylarını ulaştıracaklarını söyleyen Başkan Eroğlu, kurban kesim alanları ve kurban hisseleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizler de Tokat Belediyesi olarak bayram için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Belediyemiz Aşevi ve Sosyal Market üzerinden hem küçükbaş hem de büyükbaş kurban kesimi yapacağız. Küçükbaş kurban bedelimiz 1200TL, büyükbaş kurban bedelimiz ise 1300TL olarak belirledik. Kurbanlarımızı sizlerden aldığımız vekâletle Allah rızası için keserek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz. İsteğe bağlı olarak kesilen kurbanlardan 5 kg hayır sahibi vatandaşlarımıza takdim ediyoruz. Veren el ile alan eli buluşturmuş oluyoruz.” dedi.

Kurban kesim alanlarıyla ilgili de açıklama yapan Başkan Eroğlu, Tokat Kurban Hizmetleri komisyonu kararı ile 42 nokta belirlediklerini söyledi.

Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şehrimizin 42 noktasında hemşehrilerimiz kurbanlarını steril bir ortamda kesebilecekler. Bunun için gerekli çalışmalarımızı yaptık. Ayrıca belediyemiz mezbahanesi bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olacak. Yine kurban satış alanımızda belediyemiz mezbahane bölgesi olarak belirlendi. Kurban bayramına kadar bu alanımızda kurbanlık satışı yapılacak.

Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul etsin. Bizler sizler adına kestiğimiz kurbanları en ihtiyaçlı, en muhtaç evlere, kapılara bırakıyoruz. Bu kurbanlarımızı 4-5 ay içerisinde soğuk hava depolarında muhafaza ederek, bayram sonrasında da dağıtıma devam ediyoruz. Bizlerde yardımsever vatandaşlarımız sayesinde bu güzel vazifeyi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim nice güzel günlerde, bayramlarda buluşmayı nasip etsin.”

Açıklamanın ardından Başkan Eroğlu, Aşevi’ne kurban bağışında bulundu.

Paylaşma ikonundan:

Share
98 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARİH KOKAN ŞEHİR TOKAT

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Tokat’ın tarihi Sulusokak bölgesinde bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi’ni bayram tatili sürecinde yaklaşık 6 Bin 500 kişi ziyaret etti. Tokat’ta 900 adımda 900 yıllık tarihi içerisinde barındıran Sulusokak Çarşısı bölgesinde restorasyon vedüzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, bölge turistlerin uğrak mekanı oldu. Bölgede bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi içerisinde; eski Tokat esnafının bal mumu heykelleri, eski halı dokuma tezgâhları, eski evlerde kullanılan bakır kaplar ve çeşitli ev malzemeleri ile Tokat'ı anlatan...
 • GAZİNİN MUTLU GÜNÜ

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Zeytin Dalı Harekatı'nda patlama sonucu iki bacağını kaybederek gazi olan Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, dünyaevine girdi. Afrin'de 2018 yılında düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, iki bacağını kaybetti. Yaralandıktan sonra GATA'da yaklaşık 1 yıl tedavi gören gazi Çeçen'e protez bacak takıldı. Protez bacakları ile tekrar hayata tutunan Çeçen, dünyaevine girdi. Turhal'da düzenlenen düğün töreninde çift salona Türk B...
 • KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için “darbeci” diyen İYİ Partili Songül Sarıtaşlı, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki topladı. Songül Sarıtaşlı'nın "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" ifadeleri sonucu sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Sarıtaşlı, yoğun tepki üzerine Twitter üzerindeki şahsi hesabından söz konusu paylaşımı silerek sosyal medya hesabını kapattı....
 • BALLICAYA ZİYARETÇİ AKINI

  24 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Ballıca Mağarası bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Ballıca köyünde bulunan doğa harikası Ballıca Mağarası Kurban Bayramında yoğun ilgi gördü. Mağaraya ziyarete gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlandı. Mağara yolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Bilet alarak mağaraya girmek isteyen vatandaşlarda gişe önünde yoğunluk oluşturdu. Yaşanan yoğunluk nedeni ile zaman zaman sosyal mesafe kuralları unutuldu. 4 günde 10 bin ziyaretçi ...