logo

KURBAN KESİM YERLERİNDE ÜST SEVİYE TEDBİRLER ALINDI

KURBAN KESİM YERLERİNDE ÜST SEVİYE TEDBİRLER ALINDI

Kurban bayramı öncesinde vatandaşların kurbanlık telaşı başladı.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Tokat Belediyesi, il merkezinde kurulacak olan kurban satış yerlerinde üreticinin ve vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını başlattı.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu başkanlığında yapılan toplantıda ilgili Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri gerekli tedbirlerle ilgili son hazırlıklarını görüştüler.
Tokat Merkez’de iki farklı noktada Kurban satışı yapılacağını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın sorun yaşamaması, ibadetlerini kolayca yapabilmeleri amacıyla; kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi, bu alanların insan, hayvan ve çevre sağlığı yönünden uygun hale getirilmesi ve kurban bayramında alınacak tedbirlerle ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. İlave önlemlerimizle ve vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyetle bu bayramımız bayram tadında olacak inşallah. Pandemiyi de göz önünde bulundurarak tüm tedbirleri en ince ayrıntısına kadar alıyoruz. Bu yıl hijyen noktasında ilave tedbirler alınacak ve önceki tedbirlere ilave olarak, temizlik, maske ve sosyal mesafe gibi konularda hassasiyetimizi artıracağız. Salgın tedbirlerini elden bırakmadan kurallara uyarak daha nice güzel bayramlarda hep birlikte buluşmayı ümit ediyoruz. Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin” dedi.
Satış noktalarında denetimlerine başlayan Tokat Belediyesi Zabıta ekipleri; üreticilerin ve kurbanlık almak isteyen vatandaşların uyması gereken kurallar konusunda da bilgilendirme yapmaya devam ediyorlar.

Paylaşma ikonundan:
0
fb-share-icon20
20
fb-share-icon20

Share
264 Kez Görüntülendi.