logo

04 Ocak 2019

İLÇELERLE TANIŞMA

İLÇELERLE TANIŞMA

Almus Kaymakamlığı ziyareti ile programına başlayan Vali Dr. Ozan Balcı, Kaymakamlık binası girişinde Kaymakam Hamza İnam, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Dr. Ozan Balcı, protokol mensupları ile tek tek tokalaşarak, karşılama nezaketleri için teşekkür etti. Kaymakam Hamza İnam’ı makamında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, kültürel ve genel durumu ile ilgili brifing aldı.

BELEDİYE ZİYARETİ

            Daha sonra Almus Belediyesini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı’yı Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan karşıladı. Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan’dan belediye çalışmaları, belediye personeli, belediyenin işlettiği kapalı yüzme havuzu, yaşlılar bakımevi, sahil yolu, altyapı ve üst yapı ile ilgili kısa bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede verilen hizmetler nedeniyle Başkan Arıkan’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Esnaf Ziyareti

            İlçede esnafları ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, esnafla bir süre sohbet ederek, bol kazanç temennisinde bulundu. Vali Ozan Balcı, ziyaretler sırasında karşılaştığı vatandaşlarımıza selam vererek hal hatır sordu.

Şehit Ailesi Ziyareti

            Vali Dr. Ozan Balcı, şehit AdemTar’ın ailesini ziyaret etti. 1996 yılında Hakkari kırsalında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan AdemTar’ın babası Hüseyin Tar’ı evinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehit babasının acısını paylaştı.

            Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, evlatlarını vatan için toprağa veren şehit ailelerini, şehitlerin birer emaneti bildiklerini dile getirerek “Devlet ve millet olarak şehitlerimize minnet ve şükran borçlu olduğumuz bilinciyle onların değerli ailelerini koruyup gözetmeye devam edeceğiz.” dedi.

TUFANTEPE ZİYARETİ

            Butik Otel ve Restaurant olarak geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan Tokat Almus Tufantepe Recep Yazıcıoğlu Öğretmenevini ziyaret ederek yetkililerden bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, idareci ve çalışanlara teşekkür ederek işlerinde kolaylıklar diledi.

VALİ DR. OZAN BALCI, TURHAL’DA BİR DİZİ ZİYARET’TE BULUNDU

Vali Dr. Ozan Balcı, ilçe ziyaretleri kapsamında Turhal’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

            İlk ziyaretini Turhal Kaymakamlığına yapan Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Kaymakamlığı girişinde Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Ozan Balcı, karşılamada tek tek tanıştığı ilçe protokolü ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, kendisini makamında ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı’ya ilçenin tarihi, demografik yapısı, kültürü, eğitimi, sağlığı, tarımı, hayvancılığı, sosyal ve kültürel yapısı, ekonomisi ve genel konuları hakkında bilgiler verdi. Vali Ozan Balcı, Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer’e teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

BELEDİYE ZİYARETİ

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’i makamında ziyaret etti. Belediye girişinde Başkan Yılmaz Bekler, belediye başkan yardımcıları ve belediye personeli tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşarak tanıştı. Vali Dr. Ozan Balcı,  Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’den belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

ESNAFLARI ZİYARET EDEREK, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal’da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafları işyerlerinde ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, esnafa hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundu. Ziyaretler esnasında karşılaştığı vatandaşlarımıza da selam veren Vali Dr. Ozan Balcı, hal hatır sorarak bir süre sohbet etti.

VALİ DR. BALCI’DAN TSO ZİYARETİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ilçe ziyareti kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, TSO Başkanı Ömer Çenesiz’den oda çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, “Hepimizin ortak amacı ilimizde ve ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın hayat kalitesini daha da artırmak, ülkemiz, milletimiz ve Tokatlı vatandaşlarımız için değer üretmek”dedi.

            TSO Başkanı Ömer Çenesiz, Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından hazırlanan “Yunus’un Gül Bahçesi’nden” adlı kitabı Vali Dr. Ozan Balcı’ya takdim etti.

ŞEHİT AİLESİ ZİYARETİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Gökhan Güllü’nün ailesini ziyaret etti. 2018 yılında Suriye’nin Afrin kentinde teröristlerin kaçarken tuzaklamış oldukları el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Gökhan Güllü’nün annesi Naciye ve babası Şahin Güllü’yü evlerinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, aileye başsağlığı dileklerini iletti. Şehit ailelerinin devlete ve millete emanet olduklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Acınızı paylaşıyorum. Her zaman sizin yanınızdayız.“ dedi. Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaret sırasında evde bulunan şehidin yeğenleri ile de yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Güllü ailesi de devletin her zaman yanlarında olduğunu ve bundan duydukları memnuniyeti belirterek,  Vali Dr. Ozan Balcı’nın gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle kendisine teşekkür etti.

NEVŞEHİR JANDARMA KOMANDO TABUR KOMUTANLIĞI ZİYARETİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, ilçedeki son ziyaretini Nevşehir Jandarma Komando Tabur Komutanlığına gerçekleştirdi.

            Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Aksoy Ağtürk ve tabur tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, askerlerle tek tek tokalaşarak tanıştı.

            Askerle tanıştığı için mutlu olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, burada yaptığı konuşmada, “Askerlik, bizim ordu ve millet anlayışımızın, Türk tarihinin tarihsel seyri içerisinde devlet ve millet olarak 2 bin yıl ötesinden bugünlere kadar gelmesinde  kahraman askerlerimizin, Mehmetçiklerimizin fedakarlıkları vardır. Sizler çok anlamlı ve önemli bir vazifeyi yüksek bir sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getirmektesiniz. Yaptığınız esasında büyük bir fedakarlıktır. Bu işler vatan, millet, bayrak, insan sevgisi, tarih şuuru ve Allah sevgisi için yapılan işlerdir. Yüksek fedakarlık, yüksek ruh, yüksek azim olmadan asla yapılacak iş değildir. Yaptığınız fedakarlıktır. Yaptığınız kahramanlıktır. Kahramanlık ve fedakarlıklarınızı devletimiz ve milletimiz her zaman biliyor. Bu fedakarlıkları aynı zamanda aileleriniz de yapıyor. Ama şunu da bilmelisiniz ki devletimizin ve milletimizin de tam desteği sizlerle beraber. Hayır duaları sizlerle beraber. Allah sizleri kazadan, beladan korusun ve esirgesin. Allah sizlere güç, kuvvet ve kolaylık versin. Lafınız boşa, diziniz de taşa gelmesin.” dedi.

 Tabu şeref defterini imzalayan Vali Ozan Balcı, askerlerle yemekte de bir araya gelerek sohbet etti.

ŞENYURT BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal ilçesine bağlı Şenyurt Beldesini de ziyaret etti. Belediye girişinde Belediye Başkanı Cafer Arslan tarafından karşılanan Vali Dr. Ozan Balcı, beldenin genel durumu ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Vali Ozan Balcı, Belediye Başkanı Cafer Arslan’a teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: » »
Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?