Telefon
WhatsApp
Zayıflamak için öğün atlamanın daha fazla kilo almaya neden oluyor

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Öğretim Görevlisi Diyetisyen Yasemin Erol, zayıflamak için öğün atlamanın daha fazla kilo almaya neden olduğunu söyledi.

Kilo problemi olanların öğün atlayarak rejim yapmasına karşı uzmanlar ters etki yapacağı yönünde uyarıyor. Kahvaltının en önemi öğün olduğunu belirten Diyetisyen Yasemin Erol, bir sonra ki öğünde çok daha fazla besin tüketmemek için öğün atlanmaması gerektiğini söyledi. Kahvaltıyı yapılmadığı takdirde zayıflamanın mümkün olmayacağını ifade eden Erol, “Zayıflamak için öğün atlamak daha fazla kilo almaya neden oluyor. En önemli öğün olan kahvaltının atlanması gün içerisinde ki performansımızı da olumsuz etkiliyor. Kilo vermek isteyen hastalarıma kesinlikle önerdiğim öncelikli şey sağlıklı kilo verebilmek ve kiloyu yeniden almamak için öğün atlanmaması gerektiği. Tabi öğünlere baktığımızda en önemli öğün kahvaltı. Gece boyu bir şey yemediğimizde ve gece boyu besin alınmadığında yaklaşık 8 9 saat besin alamıyoruz. Açlık durumu oluyor ve sabah uyandığımızda yakıt olarak kullanabileceğimiz herhangi bir glikoz herhangi bir kaynağımız olmadığı için performansımız düşmekte. Halsizlik olmakta” dedi.

Araştırmalara göre kahvaltısını yapanların kilo kontrolünde daha başarılı olduğu ortaya çıktığını ifade eden Erol, “Öğün atlanmadığı zaman kan şekeri dengesi daha iyi oluyor. Metabolik hızımız artıyor. Ve kişi daha az acıktığı için bir sonraki öğünde daha az yağ tüketip kilo korumasında daha başarılı oluyor. Bu nedenle kahvaltımızın çok önemli bir öğün olduğunu gerçekten en önemli öğün olduğunu unutmayıp kesinlikle protein ve karbonhidrat ağırlıklı tüketip kesinlikle yağ ve şeker içeren kahvaltıyı tüketmemeli” diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği