Telefon
WhatsApp
Yenilenen Yüzüyle Yeraltı Çarşısında sona gelindi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yenileme çalışmaları devam eden Yeraltı Çarşısında çalışmaları inceleyerek son durum hakkında bilgi verdi.

 

Başkan Eroğlu 2024 yılında bitmesi planlanan çalışmanın hızla tamamlanarak yılbaşı gibi çarşıyı şehrin ticari hayatına kazandıracaklarını duyurdu.

 

Başkan Eyüp Eroğlu, "Yeraltı çarşımızdayız. Yenilenen yüzüyle yeraltı çarşımız inşallah 1 aya kadar hizmete girmiş olacak. Gördüğünüz gibi hem üstündeki peyzaj çalışmamız, Hem şehir mobilyası ile ilgili yapacağımız birkaç hafta içerisinde çalışmayla bir defa çok güzel bir meydanı buraya yani şehrimizin merkezine kazandırmış olacağız" dedi.

 

Başkan Eroğlu, çarşının çevre düzenlemesine değinerek "Bu anlamda yeşilliği ile ağaçlarıyla döşemesiyle, ışıklandırmasıyla şehir mobilyalarıyla çok farklı bir yüzle bir defa yeraltı çarşımızın üzeri hizmete girecek. Yine hemen aşağısındaki dükkanlarımızla ilgili ise çalışmalarımız hemen hemen bitti. Dükkanlarımızın yeniden tadilatı, onların çerçevesini değiştirilmesi, yine yer döşemelerinin yapılması gibi birçok konuda hamdolsun süreci bitirmiş bulunmaktayız" diye konuştu.

 

Geçmişten geleceğe taşınan yeraltı çarşının yılbaşı itibariyle ortaya çıkacağını ifade eden Başkan Eroğlu, "Tokat'ta çok güzel bir görsellik oluşturacak. Böylece geçmişten kalan çarşımızı bu anlamda yâd etmiş ve özelleştirmiş hem de şehrimize güzel yeni bir ticari alanı da böylece oluşturmuş olacağız. Ben hayırlı olsun diyorum ve bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine belediye çalışanlarımız çok gayretle çok hızlı bir şekilde müteahhit firmayla beraber süreci daha kısaya indirdiler. Normalde 2024 Mart gibi bitecekti ama çok hızlı bir şekilde gayrette bulunarak inşallah 3 ay öncesine çekerek yılsonu itibariyle biz bu çalışmayı böylece bitiriyoruz. Ben şehrimizin başta esnafına, şehrimizin insanına, Tokatımıza bu güzel şehre, bu güzel çarşı şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği