Telefon
WhatsApp
Yazıcıoğlu, Yeşilırmak kenarındaki büfeler ve toplu taşıma için net konuştu

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat Kent Konseyi Genel Kurulu’nda konuştu.  Kentsel dönüşüm, Tokat trafiğine çözüm ve Yeşilırmak kenarındaki büfelerle ilgili önemli başlıklara değinen Başkan Yazıcıoğlu, ırmak kenarındaki büfelerle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

 

Büfelerle ilgili konunun çözümüne Mimarlar Odası da dahil ettiğini söyleyen Yazıcıoğlu, odanın proje hazırlayacağını en iyi projeyi ise Tokat halkının seçeceğini ifade etti.  “Büfeden evrilmiş evrilmiş evrilmişler. Kafe desen kafe değil,  restoran desen restoran değil. Kira o da yok. İşgaliye? salla gitsin!” ifadelerini kullanan Başkan Yazıcıoğlu, hak ve hakkaniyet vurgusu yaptı.

 

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, “Yeşilırmak havzasındaki büferlerle alakalı yapacağımız tasarrufta ne yaptım? Mimarlar Odasını işin içine kattım. Dedim ki kardeşim burayla alakalı siz bir şeyler çizin. Hem sizi mükafatlandıralım, ödüllendirelim. Sizin eserinizi orada sergilersin. Çünkü bunlar büfeden evrilmişler ne olduğu da belli değil. Kanser gibi. Büfe var. Evrilmiş evrilmiş evrilmiş;  Kafe desen kafe değil,  restoran desen restoran değil. Büfe desen büfe değil. Kira o da yok. İşgaliye salla gitsin. E peki bu kimin parası? Benim dönemimde hakkı ve hakkaniyet gözetilir. Devletin parası yetimin hakkı korunur. Benim babam da korurdu, ben de koruyacağım. O yüzden ne yaptık? Onu işin içine dahil ettik. Dedik ki siz çözeceksiniz. Peki kim karar verecek? Bu projeyi kim seçecek? Tokatlılar seçecek. Sosyal medyadan döneceğiz. Bak işin içine katmak böyle olur. Her anlamda sivil toplum örgütlerini işin içine katmak böyle olur. Kent konseyi burada benim işime çok yarayacak. Çünkü hareket kabiliyetimi arttıracak.”

 

Tokat’ta toplu ulaşımda değişim mi başlıyor?

 

Kentsel dönüşüm, trafik, altyapı ve toplu ulaşım olmak üzere Tokat’ın çözüm bekleyen önemli konu başlıklarına değinen Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat'ın en büyük sorunlarından bir tanesinin de toplu ulaşım sorunu olduğuna dikkat çekti.

 

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, “Bazı mahallelerimizde güzergahlarla ilgili sıkıntılar olduğu gibi araçlarımızın eskiliğinden de şikayet eden birçok vatandaşımız var. Ne diyor işte; engelli vatandaşlara uygun olmadığını, araçların çok yüksek olduğu, konforlu olmadığı, klimalı olmadığı, hatta daha da başka işte birçok vatandaşımız şoförlerden bazen muzdarip, kötü davranıldığı yönünde. Bu konularda da ciddi adımlar attığımızı bilin, bunu da göreceksiniz. Hiç merak etmeyin." ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği