Telefon
WhatsApp
VALİ HATİPOĞLU: “ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜDÜR”

Tokat'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı yarın başlıyor

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat'ta yapımı ve tadilatı biten 40 okulun yeni eğitim öğretim yılında hizmete açıldığını belirterek, il genelinde 584 okulda 8481 öğretmen ve 107.500 öğrencinin 2023-2024 eğitim öğretim yılına başlayacağını söyledi.

  

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaz dönemi boyunca yapılan hazırlık çalışmalarının tamamlanarak okulların yeni eğitim öğretime hazır hale getirildiğini söyledi. İlimizde yapımı ve güçlendirmesi devam eden 71 okuldan 4 tanesinin güçlendirme, 36 tanesininde yeni bina olmak üzere 40 okulun 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Eylül ayında hizmete açıldığını söyleyen Vali Hatipoğlu, "İlimizde 584 okul, 4832 derslikte 8481 öğretmenimiz ve 107.500 öğrencimiz 2023-2024 eğitim öğretim yılına başlayacak. Yeni eğitim öğretim yılı ülkemize ve memleketimize hayırlı olsun. " dedi.

 

Tokat'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, uyum haftası etkinlikleriyle geçen hafta başladı. Anasınıfı, 1. ve 9. sınıf öğrencilerinin ardından yarın ülke genelinde yeni dönem resmi olarak başlıyor. İl genelindeki tüm öğrenciler için yarın ilk zil ile ders başlayacak.

 

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başlarken öğrencilere ve öğretmenlere başarılar dileyen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu,” Yepyeni bir eğitim öğretim dönemine başlıyor olmanın heyecanını öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte yaşıyoruz.

Bütün çağdaş toplumlar gibi biz de eğitimin ne kadar hayati bir gereklilik olduğunun farkındayız. Günümüzde devletin tüm kademeleriyle birlikte Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızın tamamı eğitimi en öncelikli ihtiyaçlar sınıfına koymuştur. Nitelikli eğitime verilen bunca emeğin karşılığı alınmakta ve gelecekte çok daha heyecan verici sonuçların alınacağı bilinmektedir. Bu sebeple ülkemizin en büyük zenginliği şüphesiz yetişmiş insan gücüdür.

Milli ve manevi değerlerinden kopmadan, bilimin ışığında, çağdaş dünyanın kazanımlarıyla donanmış; inançlı, idealist gençliğimiz hem güvencemiz hem gurur kaynağımızdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize verilen emekten daha kutsal bir hizmet yoktur.

2023- 2024 eğitim öğretim yılında da geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için emek veren kıymetli eğitimcilerimize her alanda destek olmaya devam edeceğiz.

Tokat’ımız gerek akademik başarıda gerekse nitelikli, psiko-sosyal olarak kendini gerçekleştirmiş insan yetiştirmekte önemli başarılara imza atmaktadır ve bu başarılar devam edecektir.

2023-2024 eğitim öğretim yılında büyük hedeflere odaklanmış olan Milli Eğitim camiamızın, sevgili öğrencilerimizin, kıymetli velilerimizin ve eğitime desteğini asla esirgemeyen  resmi ve özel kuruluşların ve de tüm halkımızın yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize gönülden başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği