Telefon
WhatsApp
Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde, Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği Paneli düzenlendi

 
 
Tokat Valiliği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından “Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği" konulu panel gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda yapılan panele Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Tunç, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkiraz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Demirtürk, Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hayır İşleri Şube Müdürü Mehmet Aykun, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

PANEL ÖNCESİ MÜZİK DİNLETİSİ
Programda müzik dinletisi, panel ve poster sergisi etkinlikleri yer aldı. Panel öncesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Akabinde panele geçildi. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Aykun’un yaptığı panelde Dr. Öğr. Üyesi Samettin Başol "Osmanlı Toplumunda Temeddün ve İmarat Anlayışından Vakıf ve Paylaşma Geleneğine"; Dr. Öğr. Üyesi Canan Hanoğlu "Bir Sosyal Yardımlaşma Kurumu Olan İmarethaneler" ve Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Korkmaz "Vakıf Geleneğinde Valide Sultanlar” konusunda sunumlarını gerçekleştirdi. Panel sonrası panelistlere teşekkür belgeleri takdim edildi. Programda “Hayırda Yarışanlar Hayırla Yaşayanlar” konulu poster sergisi de yer aldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği