Telefon
WhatsApp
Tüm Öğretmenlere Kitap Hediye Edildi

Öğretmenler Günü’nde Öğretmenlere ve Eğitim Camiasına 12 Bin 500 Kitap Hediye Edildi

 
Vali Dr. Ozan Balcı, "24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle Tokat il genelindeki devlet ve özel okullar ile rehabilitasyon merkezleri ve eğitim kurumlarında görev yapan 12 bin 500 eğitim neferine kitap hediye etti.

Seçkin yazarların eserlerinden oluşan 12 bin 500 adet kitap, Kitap Tokat ekibi çalışma merkezinde hazırlanarak Tokat merkez, ilçe, belde, köy ve mezra okulları ile özel okullarda görev yapan öğretmen, memur, hizmetli, şef, uzman, İŞKUR elemanı, ücretli sigortalı öğretmen, idareci, müfettiş ve mühendislerin her birine ayrı ayrı gönderilerek hediye edildi.
 
Tüm öğretmenlerin ve eğitim camiasının gününü kutlayan Vali Dr. Ozan Balcı, "Bir sanatçı olarak gördüğüm öğretmenlerimiz memleketimizin yüz akıdır. Bilgi deyince, akıl deyince, bilim deyince, kültür deyince, sanat deyince, gelecek deyince öğretmenler akla geliyor. Bu güzel kavramların ve bilginin taşıyıcısı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin her zaman yanındayız ve destekçisiyiz.” dedi.

Öğretmenlerimizle birlikte Tokat'ın bütün çocuklarını kendi çocuklarımız olarak görüyoruz. Onların başarısı bizim başarımız, onların derdi bizim derdimiz. Aileler olarak, Valilik olarak öğretmenlerimizle birlikte hem Tokat'ın geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiriyor, geleceğe hazırlıyoruz. Hem de Tokat'ın geleceğini öğretmenlerimizle beraber hazırlamış oluyoruz. Öğretmenlerimiz, çok anlamlı ve önemli bir görevi özveri ile ifa ediyor. Öğretmenlerimiz bu güzel işleri yaparken bizler de öğretmenlerimizin işini kolaylaştırmak, onlara yardımcı olmak, destek vermek için eğitime dost bir Vali olarak her zaman onların yanındayız. Okumanın her daim hayatlarında olması temennisiyle değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar, aileleriyle birlikte tüm eğitim camiasına sağlık, huzur ve başarı dilerim.” şeklinde konuştu.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca kitabın başkenti Tokat’ta okumaya verilen önemin altını çizerek, Valiliğimiz koordinesinde, KitapTokat kapsamında temin edilen ve öğrencilerin kitaptokat.gov.tr sisteminden talep ettiği 80 bin kitabın PTT kanalıyla adreslerine ulaştırıldığını, ve Tokat genelinde bugüne kadar ise toplam 1,5 milyon kitabın okuyucusu ile buluştuğunu söyledi.
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

Anket