Telefon
WhatsApp
Tokat, yarışmacıya 5 milyonu kaybettirdi

Tokat, yarışmacıya 5 milyonu kaybettirdi

Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada 5 milyonluk soruya Tokat olarak cevap veren yarışmacı

Atv ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunda yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada kısa süre önce 1 milyon lira değerindeki ödül 5 milyon liraya çıkarılmıştı. Ödülün değişmesinin ardından ilk defa bir yarışmacı 5 milyon lira değerindeki soruyu gördü.

 

Eyüp İşler adlı yarışmacı geçtiğimiz hafta 12. soruyu doğru bilerek 5 milyon lira değerindeki soruyu görmeye hak kazandı.

 

Yarışmanın bu akşamki bölümünde, 5 milyonluk sorunun şıklarında Çorum, Yozgat, Sivas ve Tokat yer aldı. Soru ise şöyle oldu; İlki Sinop İnceburun ile Hatay'ın en güneyi arasına, ikincisi Iğdır'ın en doğusuyla, Gökçe Ada'nın en batı ucu arasına olmak üzere iki adet kuşu uçuşu çizgi çekilecek olsa bu iki çizgi nerede kesişir? Sorusu soruldu.

 

Yarışmacı şıklardaki diğer iller hakkında fikir yürütürken, “Tokat zihnimde bir bilinmez gibi. Haritadaki yerini hatırlamıyorum. Tokat deyince aklıma Niksar geliyor. İlk medeniyet Tokat Niksar’da kurulmuştu sanki. ” dedi.

 

Soru doğrultusunda çekilen iki çizginin kesişimi ise Çorum’u işaret ediyor. Yarışmacı İşler ise diğer şıkların bu kesişimin yeri olamayacağını söyleyerek Tokat şıkkını işaretledi.

 

5 milyonluk sorunun cevabını yanlış veren İşler kazandığı 50 bin TL’yi de Filistin’e bağışlayacağını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği