Telefon
WhatsApp
Tokat Üzerine Düşeni Yaptı

Kastamonu’da yaşanan sel felaketiyle birlikte sel yaralarını sarmak için İçişleri Bakanlığı talimatıyla bölgede görevlendirilen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat’a döndü. Sel bölgesindeki çalışmaların ardından Tokat’ta görev başı yapan Vali Dr. Ozan Balcı, Kastamonu’daki yapılan çalışmaları ve son durumu gazetecilere değerlendirdi.

 

Vali Ozan Balcı, “İçişleri Bakanımızın başkanlığında Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının karşılanması için yoğun çaba harcandı. Elbette kaybedilen insanları geri getirmek mümkün değil ama devlet bütün imkan ve kapasitesi ile oradaydı” dedi.

 

Balcı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler de Sayın Bakanımızın talimatlarıyla Tokat ekibi olarak; mühendislerimiz, mimarlarımız ve iş makinelerimizle beraber gittik. Yaklaşık 4-5 gün Azdavay’daki bağlantısı olmayan köy yollarının yapılması, köprülerin tamir edilmesi, menfezlerin yapılması, elektrik ve suyun verilmesi konusunda işlerimizi hallettikten sonra Bozkurt’ta görevlendirildik. Oradaki sel zararlarının karşılanması konusunda da ekip olarak çalıştık. Baya da iş yapıldı ve yol kat edildi. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. İnsanların acılarını da paylaşıyorum. Tokat olarak gerekli desteğimizi verdik. Alnımızın akıyla, elimizden geldiği kadar oradaki insanlarımıza hizmet ettik. Kazasız, belasız da şehrimize döndük.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

Anket