Telefon
WhatsApp
Tokat Tarımsal Alanda Kazanacak

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başkanlığında Tarım Tokat ve Orman Tokat Projeleri Değerlendirme ve Planlama Toplantısı yapıldı. Toplantıda; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Projeleri, Ceviz Projeleri, Kiraz Paketleme Tesisi Projesi ve Tokat’a kazandırılacak Mesire Alanları ele alındı.

Tokat Valiliği’nin teşviki, Kaymakamların desteğiyle, İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinin katkılarıyla; çiftçinin zenginleşmesi, üretimin artması için TKDK'ya 150 milyonluk proje başvurusunda bulunuldu.

Tarım Hayvancılık ve Kırsal Turizm alanlarında yapılan ve uygun bulunan, yatırım tutarı 175 milyon olan 337 projeye 103 milyon hibe desteği sağlandı.

İncelemesi devam eden 29 proje ile toplam yatırım tutarı 250 milyon olan projelere, 150 milyona yakın hibe desteği sağlanacak.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, "TKDK destekleri, Tokat'ın tarım ve hayvancılığına, kırsal turizmine anlamlı ve önemli katkılar sağlayacak. Başta TKDK Müdürü ve ekibi olmak üzere, Kaymakamlarımıza, İl Tarım Müdürüne, ilçe tarım müdürlerine, ekiplerine, OKA'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

Anket