Telefon
WhatsApp
Tokat lobisi için Başkent'ten çağrı var

Baştek Başkanı İbrahim Ocak: "Ortak bir Tokat hayali kuracağımıza inanıyorum. Tokat Lobisi oluşturmamız şart."

 

Tokat'ın tanıtımı ve kalkınması için Tokat Lobisi tesis edilmesi hemen her fırsatta vurgulanırken, Başkent Ankara'daki hemşehrilerimizden BAŞTEK Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ocak yeni bir açıklama ile Tokat Lobisi vurgusunu gündemde tuttu.

 

Başkan İbrahim Ocak'ın açıklaması şöyle oldu:

 

"Çok kıymetli hemşehrilerim;

 

Biz Tokatlılar gökkuşağının renkleri gibiyiz. Farklı siyasi görüşlerde olsak da farklı inanç, mezhep ve etnik kökenden gelsek de geleceğimiz için ortak bir TOKAT hayali kuracağımıza, ortak hedefe yürüyebileceğimize inanıyoruz. Bu ortak hayal etrafında kenetlenerek başkentimizde, Tokat STK’larıyla etkin bir “TOKAT LOBİSİ” oluşturmayı, Tokat’ımızın tüm ilçeleriyle beraber gelişimine ve Tokatlılık bilincinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ankara’da ve ülkemizin her köşesinde birçok bürokratımız, iş adamımız, meclis üyemiz, siyasetçimiz var. İşte tüm bunlarla birlikte başkentimizde yaşayan hemşehrilerimizi, kadınlarımızı, gençlerimizi bir araya getirerek ortak bir Tokat ve Tokatlılık aidiyeti oluşturmaya çalışıyoruz.

 

        Geçenlerde çıktığım BEYAZ TV “Uyan Türkiyem” programında veya başka TV kanallarında da özellikle vurguladığım gibi Tokat’ımızın müthiş bir doğal güzelliği, tarihi, kültürü, coğrafyası ve en önemlisi çok iyi yetişmiş güzide aydınları, vatansever insanları var. Yani çok güçlü potansiyeli var ama üzülerek ifade ediyorum bir “TOKAT LOBİMİZ” yok. Oysaki Tokatlılık bilinci ve şuuruyla, ortak hedeflerimize birlikte kenetlenerek “TOKAT” eksenli düşünmeyi becerdiğimizde şikâyet eden değil, başaranlardan olacağımıza inanıyorum.

 

Biliyoruz ki Tokat geliştikçe Tokatlılık bilinci arttıkça, birlik beraberliğimiz sağlamlaştıkça memleketimiz de ulusal ekonomiden hak ettiği payı alacak; kültürden sanata, turizmden sanayiye, siyasetten ülke yönetimine varıncaya kadar yüzyılların tecrübesini şimdi olduğundan çok daha fazla ortaya koyabileceğiz.

 

        Böylelikle Tokat’ın ve Tokatlıların temsil gücü çok daha artacak; bu bizi siyasette, ticarette, bürokraside kısaca hayatın her alanında daha etkin ve güçlü kılacak. Yani bürokratlarımıza, yöneticilerimize sadece geçmiş olsun demeyeceğiz. 

 

       Biz “TOKATLILAR” başkentte büyük bir aileyiz. “BAŞTEK” olarak mensubu olmaktan onur duyduğumuz bu ailenin biz de bir ferdiyiz. Bu sorumluluğun bilinciyle daha güçlü bir “TOKAT” hedefine ulaşmak için “ANKARA” da sesimizi ve sözümüzü yükseltmeye devam edeceğiz. Tokat sevdalısı olmak bunu gerektirir diye düşünüyorum.

 

        “BAŞTEK” olarak Ankara’da oluşturmaya çalıştığımız bu “TOKAT LOBİ” faaliyetlerine sizlerin de desteği bizleri dolayısıyla Tokat’ımızı ilçeleriyle birlikte daha da güçlendirecektir. Ankara’da üzerimize düşen her konuda Tokat’a ve Tokatlıya yardımcı olabilmeyi bir görev ve sorumluluk olarak kabul ettiğimizi bilmenizi isteriz. Ankara’da “TOKAT EVİMİZ DE” sizlerle tanışmayı ortaklaşa, çalışma komisyonları oluşturmaya ve projeler geliştirmeye davet ediyoruz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği