Telefon
WhatsApp
TOKAT’IMIZDA YÜZLERCE SPORCUYU AĞIRLIYORUZ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Türkiye Halter Federasyonu tarafından Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonunda 25-29 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sadık Dirim Türkiye U23 Halter Şampiyonasına ziyaret gerçekleştirdi. 

 

Tokat’ın önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Biz her zaman Tokat’ın sporun bir merkezi olduğunu söylüyoruz. İşte şimdi bunun bir örneğini Tokat’ta başlatmış bulunmaktayız. 28 ilimizden gelen sporcularımız bu müsabakalara katılıyor. 210 erkek 140 bayan sporcu olmak üzere toplam 350 sporcumuzu Tokat’ımızda misafir ediyoruz. Beraberinde antrenörleri, görevliler ve diğer misafirler ile birlikte yaklaşık 500 sporcu ve sporseveri Tokat’ımızda dört gün sürecek şampiyona boyunca misafir etmiş olacağız. Halter Federasyonu başkanımıza hassaten teşekkür etmek istiyorum. Bu şampiyonanın Tokat’ımızda yapılması için bize çok büyük destek verdiler.

 

Gençlik Spor Müdürümüze de bu güzel organizasyonun ev sahipliğini güzel bir şekilde gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum” dedi. Şampiyonaya Sadık Dirim’in isminin verilmesinden dolayı vefa duygusunun gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Eyüp Eroğlu “Sadık Dirim, Kendisi aslen Niksarlı olan Tokatlı haltere gönül vermiş ve onlarca şampiyon çıkartmış olan çok değerli bir büyüğümüz. Bu şampiyonaya isminin verilmesi de bir vefadır. Şampiyonaya değerli büyüğümüzün isminin verilmesi bizi ayrıca mutlu eden bir husustur. Kendisini rahmetle anıyorum. Burada mücadele edecek bütün sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu. Başkan Eroğlu, dört gün boyunca devam edecek olan şampiyonayı izlemek üzere Tokatlı bütün sporseverleri davet ettiklerini söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği