Telefon
WhatsApp
Tokat Bu Hafta Yağış Var

Batı Karadeniz'de Şiddetli Fırtına Uyarısı: Hızı 120 Kilometreye Ulaşabilir! Tokat'ta ise yeni hafta sağanak yağış ile başlayacak...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Batı Karadeniz bölgesinde şiddetli fırtına beklendiğini duyurdu. Zonguldak, Düzce, Bartın, Karabük, kıyı ilçeleri, Kastamonu ve Bolu'nun kuzeyinde batı ve kuzeybatı yönlerinden esecek olan tam fırtınanın yer yer saatte 120 kilometre hıza ulaşabileceği bildirildi.

 

Vatandaşlar, gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen fırtına nedeniyle olası çatı uçmaları, ağaç devrilmeleri, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Güvenlik önlemlerinin alınması, açık alanlardan uzak durulması, dışarıda gereksiz yere bulunmamak önemle vurgulandı.

 

Tokat'ta ise yarın, haftanın ilk iş gününde sağanak yağış bekleniyor. Sabahın erken saatlerinden öğleden sonraya kadar etkili olacak yağışın, öğleden sonra yerini çok bulutlu bir havaya bırakması öngörülüyor. Tokat için yarın en düşük hava sıcaklığı 4 derece olacakken, en yüksek sıcaklık 8 derece olarak tahmin ediliyor. Sürücülerin yağış nedeniyle oluşabilecek ıslak zeminlere karşı dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemle hatırlatıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği