Telefon
WhatsApp
Tokat Atletizim Sahasına Kavuşuyor!

Tokat İl Gençlik ve Spor Müdürü Haşim Eger, "Atletizm sahamızın yeri belediye meclisinden geçti. Askıda olduğunu biliyorum şu an. Ora gerçekleştikten sonra ihale aşamasına geleceğiz" dedi.

Tokat'ta spor alanında büyük yatırımların ve faaliyetlerin devam ettiğini belirten Tokat İl Gençlik ve Spor Müdürü Haşim Eger, şehirde spor yatırımlarının katlanarak artacağını ve hedeflerinin Tokatlı sporseverlere üst düzey takım sporları ve ferdi spor müsabakalarını seyrettirmek olduğunu ifade etti.

 

Yaz spor okullarına büyük bir ilgi olduğunu belirten Eger, özellikle yüzme, voleybol ve tekvando branşlarında kayda değer bir artış olduğunu belirtti. "Filenin sultanları" olarak adlandırılan bayan voleybol takımının uluslararası başarıları, gençlerin bu spora olan ilgisini arttırdı.

 

Eger, spor faaliyetlerinin Tokat'ta süratle devam ettiğini vurgulayarak, "Almus gibi küçük bir ilçemizde, 550 sporcunun katılımıyla Türkiye Yıldızlar Karakucak Şampiyonası'nı başarıyla tamamladık" dedi. Müdür Eger, yatırımların sadece spor müsabakalarına değil, tesisleşmeye de odaklandığını belirtti. Özellikle Almus'ta yeni tamamlanan yüzme havuzu için beklenenden daha fazla başvuru aldıklarını ve bu tesislerin ilçe sakinlerine hizmet vereceğini söyledi.

 

Tokat'ta amatör sporun da destekleneceğini ifade eden Eger, "Hedefimizde Tokatlı sporseverlere üst düzey takım sporları ve ferdi sporları seyrettirmek var. Bunu yaparken de küçük esnafımıza ekonomik yönünden katkı sağlamak bizim hedeflerimiz arasında" şeklinde konuştu.

 

Haşim Eger, atletizm alanında da yatırımların devam edeceğini ve Türkiye Atletizm Şampiyonası'nın Tokat'ta gerçekleştirileceğini müjdeledi.

 

Eger'in vurguladığı bir diğer önemli konu ise gençlik ve spor yatırımlarının ilçelere de yayılacağı yönündeydi. Yeni spor tesisleri ve gençlik merkezleriyle ilçelerin de donatılacağını belirterek, "Bu hizmet artarak devam edecek" dedi.Tokat'ta, spor yatırımlarıyla gençlere ve sporseverlere sunulan olanakların giderek artması, şehri sporda da önemli bir merkez haline getirmeyi hedefliyor.

 

TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASI İLİMİZDE GERÇEKLEŞECEK

Müdür Haşim Eger " Atletizm sahamızın yeri belediye meclisinden geçti. Askıda olduğunu biliyorum şu an. Ora gerçekleştikten sonra ihale aşamasına geleceğiz. Ve ihaleyi yaptıktan sonra  gençlik merkezinin arkasında kumlu yerde çalışıyor ve aynı zamanda tehlike arz ediyor. Onca milli atlet olmasına rağmen çok elverişli ortam olmaması nedeni ile  geride çalışıyorlar. Atletizm sahası geçtiği zaman faaliyete hem onlar daha güzel yerlerde faaliyet yapacaklar. Ve bir ilki gerçekleştireceğim. Türkiye atletizm şampiyonasını ilimizde gerçekleştireceğiz.  Sentetiklerde de girişimlerimiz devam ediyor. O atletizm sahasının yerinde alanımız mevcut. Bakanlığımıza yazılarımızı ilettik, görüştük. Atletizm sahasıyla birlikte onları da oraya kazandırdığımız zaman Tokat amatör sporuna da branşında  iyi bir hizmet sunmuş olacağız inşallah"şeklinde konuştu.

 

BU HİZMET ARTARAK DEVAM EDECEK

Müdür Haşim Eger " Almus'a Güreşle ilgili gittiğimiz zaman  tesislere de baktık. Harika bir sentetik sahamız var orada. Sonra yeni bitirdiğimiz yüzme havuzumuz, ve  yarı olimpik havuzumuz var. Yeni bitti ama beklemediğim kadar bir başvuru var. Özellikle gençler ve çocukların yanında bay bayan yetişkinleri de havuzdan yararlanmak istiyorlarsa o nispette biz ilçe müdürümüze de talimat verdik. Tesis bakımından ilçelerimizide yüzme havuzları, sentetik sahalar, spor salonları ve gençlik merkezleriyle donatmaya başladık. Bu hizmet artarak devam edecek"ifadelerine yer verdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği