Telefon
WhatsApp
TBMM,  ZİLE'NİN GURURLARINI AĞIRLADI

Samsun'da düzenlenen Teknofest Otonom Robotik yarışmasında dereceye giren Tokat Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ak Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt ile AK Parti Tokat Milletvekili Adalet Komisyon Üyesi Mustafa Arslan'ı ziyaret ettiler.

Tokat'ın Zile ilçesinde yaşayan ve Teknofest başta olmak üzere birçok teknoloji yarışmasında birincilik kazanan Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile ilçedeki çeşitli okullardan öğrenciler TBMM Başkanı Mustafa Şentop,TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt ve Tokat Milletvekili/Adalet Komisyon Üyesi Mustafa Arslan ile bir araya geldi. Meclis Başkanı Şentop, kabulde, insansız elektro otonom araçlar, yapay zekayla gerçekleştirilen ilk yerli uçuş kartı, kendi kendine karar verebilen robot gibi projelerle hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki yarışmalarda birincilik ödülleri bulunan öğrencilerle yakından ilgilendi.

TÜRKİYE YÜZYILI'NI GENÇLERİMİZ İNŞAA EDECEK

AK Parti Tokat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyazıt "Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek, Tokat ve Türkiye'nin iftiharları Teknofest Karadeniz'de şampiyonlukla beraber ikincilik ve üçüncülük ödüllerini de alan Zile ilçemizden öğrencilerimizi ve eğitimcilerimizi misafir ederek, TBMM Başkanımız Mustafa Şentop'u ziyaret ettik. Heyecanlarıyla, coşkularıyla, başarılarıyla, umutlarıyla, kararlılıklarıyla bizlerin göğsünü kabartan, istiklalimizin ve istikbalimizin teminatı, enerji ve motivasyon kaynağımız gençlerimizi daima destekleyecek, onların yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Mustafa Arslan "Gururumuz, geleceğimiz Teknofest Gençliği ile Gazi Meclisimizde bir araya geldik. Teknofest Karadeniz'de almış oldukları derecelerle göğsümüzü kabartarak başarılara imza atan Zile MTA Lisesi ile Zile Fen Lisesi öğrencileri, idarecilerimizle TBMM Başkanımız Mustafa Şentop'u ziyaret ettik. Gençlerimiz geleceğimizdir" dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği