Telefon
WhatsApp
Protezle Yeniden Ayakta: Tokatlı Deprem Kahramanı!

Adıyaman depreminde enkaz altından kurtarılan Zabit Babacan, kaybettiği iki bacağı ve kolu için protezle yeniden yürümenin sevincini paylaşıyor. Ailesiyle bu zorlu süreci atlatan Babacan'ın hikayesi, izleyenleri derinden etkiliyor.

 

Adıyaman'da meydana gelen depremde, 8 katlı bir apartmanda ailesiyle birlikte mahsur kalan Zabit Babacan, enkazın altından üçüncü gün sesini duyurarak kurtarıldı. Depremde iki bacağı ve bir kolunu kaybeden 41 yaşındaki 3 çocuk babası Babacan, protezlerle yeniden adım atmanın mutluluğunu sosyal medya üzerinden paylaştı. Babacan'ın bu anları, izleyenleri derinden etkiledi.

 

Babacan, deprem sırasında yaşadığı korkunç anları şu şekilde anlatmıştı: "Ev bir anda çöktü, molozlar üzerime düştü. Kimseye sesimi duyuramadım. Üçüncü gün kepçe çalışırken 'Buradayım' diye bağırdım. Sol bacağım biraz iyiydi fakat diğer bacak ve sol kolum ezilmişti."  Babacan'ın 3 çocuğu ve eşiyle bu depremden sağ kurtuldu.

 

Depremden 3 gün sonra enkaz çalışmasında fark edilmişti

 

 Kahramanmaraş merkezli depreme Babacan ailesi Adıyaman’da 8 katlı apartmanda yakalandı. Depremden 3 çocuğu ve eşi sağ olarak kurtulan Zabit Babacan (41) enkaz altında kaldı. Enkazda depremin 3.’ncü günü kepçe operatörü çalışırken Babacan’ın ses vermesi üzerine kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekiplerin uzun uğraşları sonucu Babacan ağır yaralı olarak kurtarıldı. Sağlık ekipleri tarafından Şanlıurfa Devlet Hastanesine sevk edilen şahıs ilk müdahalenin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Babacan’ın beton altında kalarak ezilen iki bacağı diz üstünden, sol kolu ise dirsek üzerinden ampute edildi. Yoğun bakım servisinde yapılan tedavisinin ardından yataklı servise alındı.

 

“Kepçeyi durdurdular beni kurtardılar”

 

Depremden canını zor kurtaran Babacan, yaşadığı korku dolu anları anlatmıştı. Babacan, “Ev, biranda çıkan çatırtı seslerinin ardından yıkıldı. Üzerime molozlar düştü, bağırdım kimse duymadı. O anda ölümü hissettim. Rahmetli babamın yanına gidiyorum dedim. Depremin 3.’ncü günü kepçe çalışırken “Ben buradayım” diye bağırdım. Kepçeyi durdurdular beni kurtardılar. Sol ayağım biraz iyi idi, diğer ayağım ile sol kolum ezilmişti. Gözümü hastanede açtım” dedi.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği