Telefon
WhatsApp
Öğretmenler Başımızın Tacı

Vali Dr. Ozan Balcı Öğretmenler Günü Mesajı yayınladı

 
Vali Balcı mesajında "Çocuklarımızın yarına hazırlanmasında, her alanda gelişmesinde anlamlı ve önemli katkıları olan öğretmenlerimiz, eğitim önceliğidir.

Başarılarını devletimizin ve milletimizin başarısı olarak gördüğüm, onlara her zaman destek vermekten ve yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyduğum öğretmenlerimiz, aydınlanma, gelişme ve ilerleme çabalarımızın en büyük güvencesidir.

“Emek, özveri, sabır ve hoşgörü anlayışıyla görev yapan, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi bağları kuran öğretmenlerimiz, yeni nesiller için adeta bir yol gösterici, birer rehber gibidir. Öğretici kimliğiyle yeni kuşakları bilgi ve beceriyle donatıp yetiştiren öğretmenlerimiz, üstlendikleri bu kutsal görev dolayısıyla her toplumda özel ve saygın bir konuma sahiptir.

Cumhuriyet’imizin 100. yılına emin adımlarla ilerlerken koyduğumuz yenilikçi, barışçı, ilerlemeci tüm hedeflerimize ulaşmak; fedakâr eğitim ordusunun yetiştireceği araştırmacı, sorgulayıcı, özgüven sahibi, üretken, milli ve manevi değerlerine bağlı ve en önemlisi güzel ahlak sahibi gençlerimizle mümkün olacaktır. Milletimizin yüz akı öğretmenlerimize dünyayı algılayan analitik düşünen, sorgulayan, konulara eleştirel bakabilen, kafasını kalbini vicdanını kullanabilen cesur, memleketinin, milletinin geleceğini dizayn edebilen yiğit Türk gençliğini yetiştirmekte çok büyük görevler düşmekte ve bu görevli de layıkıyla yerine getirmektedir.  
 
İşte bu sebeple görev ve sorumluluğun bilincinde olan eğitim ordusunun değerli neferleri, belki hepimizden daha fazla yorulmak, daha fazla terlemek durumundadır. Bir çivi nasıl bir orduyu kurtarıyorsa, tek bir öğretmen de binlerce yüreğe ışık tutarak bir ülkenin geleceğini aydınlatabilmektedir.

Onlara bu zorlu ve kutsal görevde ihtiyaç duyacakları desteği sağlamak ise hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.
 
Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, aileleriyle ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum" dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

Anket