Telefon
WhatsApp
Öğretmenelere Yarı Yarıya

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilmeleri için yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı

Tokat il merkezi ile birlikte başta turistik bir tesis olan Almus Tufantepe Öğretmenevi ve ilçelerdeki diğer öğretmenevlerinde konaklamak isteyen öğretmenlere yüzde 50 indirim müjdesi verildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklama, bakanın memleketi olan Tokat’ta da öğretmenler tarafından sevinçle karşılandı.

Yurt genelinde uygulanmaya başlayacak olan indirimli tarifeyi Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bizzat duyurdu. Özer: "17 Haziran'da 2021-2022 eğitim öğretim yılı tamamlandıktan sonra, tüm yaz boyu okul yöneticilerimizle hazırlık toplantıları yaptık. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle sürekli birlikteyiz. Öğretmenlerimizin bize ilettiği talepleri değerlendirerek onların çalışma koşullarını iyileştirmek için adımlar atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin istekleri arasında öğretmenevlerinden diğer kamu personelinden daha yüksek bir indirimle faydalanmak yer alıyordu. Bu yönde yeni bir adım attık. Düzenlemeye ilişkin yazıyı illerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz, öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği