Telefon
WhatsApp
Öğrenci Dostu Şehir Tokat Olmak İsteriz!

Üniversite okumak için hangi şehir daha iyi gibi sorular öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Univerlist'in oylamayla ulaştığı sonuçlara göre öğrenci dostu olan ilk 10 şehir belirlenirken Tokat listenin son sıralarında kaldı.

 

UNIAR’ın yayımladığı “öğrenci dostu şehirleri” araştırması sonuçlarına göre öğren dostu olan ve olmayan şehirler belirlendi. Araştırmaya 81 ildeki 126 devlet ve 74 vakıf olmak üzere 200 üniversite dâhil edildi. Bu üniversitelerde öğrenim gören 47 bin 761 öğrencinin farklı alanlardaki memnuniyetleri belirleyici oldu. Söz konusu araştırmada şehirlerin yaşam kalitesi, akademik imkânlar, kültürel etkinlikler ve genç nüfus oranı gibi etkenler göz önüne alındı. Araştırma sonuçlarına göre ise Tokat, Amasya, Yozgat, Sivas listenin son sıralarında yer aldı. Diğer sınır koşularımız Samsun ve Ordu ise listenin üst sıralarında kendine yer buldu. Sonuçlara göre Tokat ve bazı il komşuları ile yakın komşuları Kastamonu, Çankırı, Çorum ve Gümüşhane,Bayburt öğrenci dostu olmakta sınıfta kaldı.

 

Şehirden memnuniyet, şehirde kendini güvende hissetme, ulaşım imkânları, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarından oluşan Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜNİAR) ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nın (TÜMA) sonuçlarına göre; üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Çanakkale, Aydın, Muğla ve Antalya oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği