Telefon
WhatsApp
Mustafa Arslan

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan 3 Aralık günü ‘Dünya Engelliler Günü ile ilgili meseajında" Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla 3 Aralık günü ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum düşüncesinin önemli bir parçasıdır. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. Çünkü tüm insanlar aynı zamanda birer engelli adayıdır" dedi.

Arslan açıklamsınad "Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti hükümetlerimiz 19 yıl boyunca engelli vatandaşlarımız için fiziki engelleri kaldıracak yatırım, hizmet ve mevzuat çalışmalarını hayata geçirmiştir. Sosyal devlet anlayışının gereği olarak eğitimden evde bakım hizmetlerine, istihdamda pozitif ayrımcılıktan engelli haklarına kadar pek çok soruna çözüm getirilmiştir.

Bedenindeki engeli kendisine engel olarak görmeyip, toplumsal hayata devam eden engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

Anket