Telefon
WhatsApp
FATİH GÖKDERE; KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gökdere, Medikal Park Tokat Hastanesi’nde yaşanan olaylar ve Sağlık Bakanlığınca verilen faaliyet durdurma kararı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Gökdere, “Kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz” dedi.

  

TSO Başkanı Fatih Gökdere olayın kabul edilemez olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı;

 

“İlimizde faaliyet gösteren Özel Medikal Park Hastanesinde, 2022 yılının Temmuz ayı içerisinde vuku bulan, kamuoyuna dün itibarıyla yansıyan görüntülerde, hastanenin yoğun bakım servisinde görevli çalışanlarca, hiçbir surette tasvip edilmeyecek şekilde bir hastaya kötü muamele edildiği tespit edilmiştir. Bakanlığımız nezdinde açılan soruşturma gereğince, hastanemizin faaliyetlerine geçici süreyle durdurma kararı verildiği kamuoyuna duyurulmuştur.

 

Bu bağlamda; öncelikle Sayın Bakanımızın ve yetkililerin kamu vicdanı adına bu olaya karşı göstermiş oldukları duyarlılığa müteşekkir olduğumuzu beyan ediyor, bir daha hiçbir sağlık kuruluşunda böyle üzücü bir olayın yaşanmamasını diliyoruz.

 

Ancak; olayın hemen akabinde hastamıza kötü muamelede bulunan şahısların, Hastane Yönetimi tarafından iş akitleri sonlandırılmış olup, bir daha asla sağlık sektöründe görev almaları engellenmiştir.

 

Bakanlığımızca alınan bu karar; şehrimizin tek özel hastanesi konumunda olan ve halihazırda tedavisi devam eden hastalarla birlikte, randevu tarihini bekleyen birçok insanımızın mağduriyetine sebep olmuştur. Yaklaşık 350 kişinin istihdam edildiği ve şehrimize katma değer sağlama yönüyle de önemli bir işletme olan hastanemizin faaliyetlerinin durdurulması kararının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

 

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak, Bakanlığımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyor, sağduyulu karar vermesini ve kamu vicdanını bütünüyle rahatlatacak bir karar almasını temenni ediyoruz.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği