Telefon
WhatsApp
Erdoğan’ın Uçağında İki Tokatlı İsim Dikkat Çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kazakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladığı görüşmede, Tokatlı medya mensupları Yücel Koç ve Mehmet Zahid Sobacı dikkat çekti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu görüşmede öne çıkan iki isim ise Tokatlı medya mensupları Yücel Koç ve Mehmet Zahid Sobacı oldu. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu’nun da eşinin Tokatlı olduğu öğrenildi.

 

Yücel Koç: Türkiye Gazetesi'nin Güçlü İsmi

Türkiye Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Yücel Koç, meslek hayatına 1991 yılında Türkiye Gazetesi muhabirliği ile başladı. 1996'da İHA, 1999'da TGRT'de Haber Koordinatörlüğü görevlerinde bulunan Koç, 2012 yılından itibaren Türkiye Gazetesi'nde Haber Müdürü ve Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında İhlas Dijital Varlıklar'ın Genel Yayın Yönetmenliği'ne atanan Koç, 2015 yılında Star Gazetesi'ne transfer oldu ve burada Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2016'da TGRT Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen Koç, şu anda Türkiye Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Genç ve deneyimli gazeteci Yücel Koç, 1976 Tokat doğumlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Mehmet Zahid Sobacı: TRT Genel Müdürü

Mehmet Zahid Sobacı, 1980 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinde doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans, 2009 yılında ise Kamu Yönetimi Anabilim Dalında doktorasını tamamladı. 2013 yılında doçent, 2020 yılında ise profesör oldu. 2018-2021 yılları arasında İletişim Başkanlığı Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sobacı, 2019 yılında Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. 14 Temmuz 2021 tarihinde TRT Genel Müdürü olarak göreve başlayan Mehmet Zahid Sobacı, evli ve iki çocuk babasıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği