Telefon
WhatsApp
Başkan Ceylan,

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şaban Ceylan, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada eğitim çalışanlarının sorunlarının çözülmesi ve eğitim sistemindeki dönüşümün temellerinin atılmasını beklediklerini belirtti.

 

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şaban Ceylan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sorunları çözmek için ortaya konulan irade ve gösterilen çaba ümidimizi artırıyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının bütün eğitim çalışanlarına, öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diliyor, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuştuğu, gelecek yıllara güven ve refah içinde erişmemizi sağlayacak eğitim sistemindeki dönüşümün temellerinin atıldığı bir yıl olmasını temenni ediyoruz."

 

Ceylan, Eğitim Bir Sen olarak yerel ve ulusal düzeyde eğitim çalışanlarına maddi ve manevi destek sağlamaya devam ettiklerini vurguladı. Ayrıca, eğitim çalışanlarının karşılaştığı engellere ve karanlık yapıların tuzaklarına karşı tedbirler aldıklarını da belirtti.

 

Tokat'ta son yıllarda eğitim alanında önemli fiziki değişimlerin yaşandığını dile getiren Ceylan, bu değişimlerin vatandaşların memnuniyetini artırdığını ve Tokat'ın eğitim alanında çıtayı yükselttiğini ifade etti. Ayrıca, Tokat'taki okulların yeniden inşa edildiğini ve güçlendirildiğini belirterek, bu hizmetler için Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlara teşekkür etti.

 

Ceylan, Tokat'ta 107 bin öğrenci ve yaklaşık 600 okulda 10 bin eğitim çalışanının görev yaptığını ve bu heyecanla yeni bir eğitim maratonuna başladıklarını ifade etti. Ayrıca, Avrupa projeleri, ulusal projeler ve sportif faaliyetler konusunda başarılar elde ettiklerini ve bu başarıların artarak devam edeceğine olan inançlarını vurguladı.

 

Velilerden öğrencilerini yakından takip etmelerini isteyen Ceylan, akademik başarıların yükseltilmesi ve eğitimcilerin motivasyonunun artırılması için cesur adımların atılması gerektiğini belirtti.

 

Eğitimde önemli sorunların çözümü için Millî Eğitim Bakanlığı'nın sürdürülebilir politikalar benimsemesi ve paydaşlarla işbirliği yapması gerektiğini vurgulayan Ceylan, okul güvenliğinin sağlanması için Emniyet Müdürlüğü'nün desteğinin şart olduğunu ifade etti.

 

Öğretmenlerin yer değiştirme sürecinin düzenlenmesi konusunda da konuşan Ceylan, sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçiş düzenlemesinin belirsiz sonuçlarını giderilmesi gerektiğini ve öğretmenlerin motivasyonunu artırıcı bir kariyer sistemi oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

 

Son olarak, eğitim yöneticiliğinin profesyonel bir meslek olarak yapılandırılması gerektiğini ve şube müdürlerinin rotasyon sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek olumlu ve çözüm odaklı adımların atılmasını istedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği