Telefon
WhatsApp
ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİ KİMLERE EMANET

 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Samsun’da yapılan MHP Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı’nda konuştu. Vekil Bulut, “Davamıza Sahip Çıkıyoruz” dedi.

MHP Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı’nın 7’cisi Çorum, Sinop, Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun il teşkilatlarının katılımlarıyla Samsun'da yapıldı. MHP Samsun İl Başkanlığı’nın ev sahipliğindeki toplantıya Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Çorum Milletvekili Vahit Kayrıcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, MYK üyeleri Davut Haskırış, Ahmet Kürşat Azkur, Volkan Durdu, Hüseyin Edis ve Oğuz Yılmaz ile Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun illerinden teşkilat mensupları katıldı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Genel Başkanları Devlet Bahçeli'nin talimatıyla, "2024'e Doğru Diyar Diyar Anadolu" temasıyla bir araya geldiklerini söyledi. İsmail Faruk Aksu, yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. MHP’li Aksu, “Zilleti 14 ve 28 Mayıs’ta kabul etmeyen Türk Milleti, 31 Mart'ta da kabul etmeyecektir” dedi.

 

Siyaset, ülke gündemi, ekonomik ve toplumsal konuları değerlendireceklerini belirten Aksu, "6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin yaralarının sarılması, ekonomik ve sosyal gelişmeler, terörle mücadele, yeni anayasa çalışmaları, yapısal dönüşüm hamlesiyle gerçekleştirilecek milli stratejiyle bölgesel ve küresel gelişmeleri ele alacağız. Bununla birlikte 17 Mart 2024'te yapacağımız büyük kurultayımızı, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler genel seçimlerine ilişkin strateji ve gelişmeleri, vatandaşlarımızın beklentilerini, Cumhur İttifakı birlikteliğiyle yürütülen seçim çalışmalarını konuşup istişare edeceğiz" ifadelerini kulandı.

 

54 YILDIR BU DAVAYA SAHİP ÇIKTINIZ

 

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un konuşması ise salonu ayağa kaldırdı. Yücel Bulut, konuşmasında, “Bizim kavgamız 1969 yılında adı konulmuş ve Türkiye Cumhuriyetini yeniden kurma kavgasıdır. Sizler 54 yıldır bu davaya sahip çıktınız. Bugün liderimiz Devlet Bahçeli ile aynı duygu ve düşüncelerle yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİ KİMLERE EMANET

 

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi bugün Selahattin Demirtaş’a selam durdurmaya yeltendiklerini ileri süren Bulut, “Kandilden, Pennsylvania’dan iktidar dilenenler elbette ki ülkücüleri sevmeyecekler. 12 il başkanımız, 44 ilçe başkanımız, 3 bin 600 mensubumuz şehit kanları bunların ellerindedir. Onların sevdiği ülkücü devşirilmiş ülkücüdür. Aynı camii de, aynı tabutu taşıyanları parçalayıp emperyalist alçaklarına işgal edilmiş Cumhuriyet Halk Partisine taşeron haline getirmeye kalktınız. Sizi alkışladılar, el üstünde tuttular, kucakladılar, sarıp sarmaladılar, ne zamana kadar masadan kalkıncaya kadar. Masadan kalktığınız zaman yediğiniz hakaretleri hepimiz çok iyi biliyoruz. Milyonlarca küfürleri sosyal medyadan gördük. Sizleri kullanamayacaklarını anladıkları zaman irin gibi zehirlerini üzerinize akıtmaya kalktılar. Bütün aldanmışlara buradan sesleniyorum gelin ne olursanız olun gelin. MHP’nin ve üç hilalin altında yeniden toplanın. Biz sizi kucaklamaya sarıp sarmalamaya hazırız. Bizim kavgamız 1969 yılında adı konulmuş ve Türkiye Cumhuriyetini yeniden kurma kavgasıdır.” dedi.

 

 

 

YENİ BİR ANAYASA

 

1980 darbesiyle dayatmayla yapılan bir Anayasayla daha fazla ileri gidilemeyeceğine işaret eden Bulut, “Yeni bir Anayasa için hep beraber şaha kalkmamız lazım. Yeni yerli, milli Türk milletinin değerlerinden beslenmiş, sizi siz yapan değerler taşıyan, emperyalizmin kuşatması olmayan, sizin iradenizden çıkmış bir anayasanın çıkması için hep beraber mücadele etmek zorundayız. Genel başkanımızın hazırlatmış olduğu 100 maddelik yeni anayasayı uzlaşıyla, toplumsal destekle, köylerde kahvelerde bıkmadan anlatılarak hayata geçmesi kavgasını vermeliyiz” diye konuştu.

 

"YENİLİKLERE AÇIĞIZ"

 

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur ise siyasetlerini sürekli geliştirdiklerini, yeniliklere açık olduklarını dile getirdi. Siyasette fikir kaynağı olmadan fitne ve fiyasko yaşanacağını vurgulayan Mucur, "31 Mart yerel seçimlerine MHP olarak heyecanla hazırlanıyoruz. Türkiye'nin yeni yüzyılında Türk milliyetçiliği devam edecek. Ne mutlu Türk'üm diyene" diyerek konuşmasını bitirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği