Telefon
WhatsApp
Arıları Koru, Gençliği Yaşat
  1. “Dünya Arı Günü” Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin’in katılımıyla Tokat’ın ev sahipliğinde gerçekleşti. Türkiye’deki birçok birlik başkanı da etkinliklere katıldı.

 

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği, Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Beeo Arı Ürünleri işbirliği ile Tokat’ta gerçekleşen kutlama etkinlikleri saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.

 

Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Demir, Atatürk anıtına çelenk sundu. Halkoyunu gösterisinin ardından gazetemize açıklamada bulunan TAB Başkanı Ziya Şahin Başkan Şahin, 2008 ve 2009 yılları arasında görülen toplu arı ölümlerinin ardından “Dünya Arı Günü”nün ülkemizde 2010 yılında kutlanılmaya başlandığını aktararak, “Şu anda Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 115 ülkede 20 Mayıs ‘Dünya Arı Günü’ olarak kutlanmaktadır. İlk olarak 2010 yılında Ankara’da “Altın Yağmur” sloganıyla başlayan Dünya Arı Günü etkinliklerinin bu yıl 12.si Tokat’ta “Arıları Koru, Gençliği Yaşat” sloganıyla kutluyoruz. Yaşamın devamlılığı için arıların önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen ülkemiz “Dünya Arı Günü” kutlamaları, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği öncülüğünde gerçekleşiyor” dedi.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamanın ardından etkinlikler Tokat İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nde devam etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği