Telefon
WhatsApp
Ak Parti Tokat’ta, 12 ilçesiyle birlikte tarih yazacak

Ak Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, “Tokat’ta Ak Parti, merkezde 4 beldesiyle, Merkez Belediyesi ve diğer 12 ilçemiz ile birlikte tarih yazacaktır” dedi.

 

Ak Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, il binasında açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Çalışkan, merkez ilçe çalışmalarından bahsederken aday adaylık süreci hakkında bilgiler verdi. Tokat merkezde toplamda 134.624 seçmeninin olduğunu hatırlatan Başkan Çalışkan, “Merkez İlçe olarak 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan seçimlerle ilgili çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bizler AK Parti olarak hiçbir zaman seçim çalışmaları, seçim hazırlıkları bitmez. Bir seçim biter, peşine diğer seçim için biz teşkilatlar olarak kolları sıvayarak saha çalışmalarımızı sürdürürüz ve sürdürmeye de devam ediyoruz. Bizim Tokat merkezimizde toplamda 134.624 seçmenimiz var. Bu seçmenlerimizin 104.000 tanesi merkez seçmenimiz, geriye kalan 30.624 seçmenimiz ise 4 beldemiz ve 107 köyümüzden oluşmaktadır ve biz yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Tokat Merkez genelinde 473 tane sandığımız var. 473 sandığımızın tamamında sandık başkanlarımız, müşahitlerimiz hepsi hazır. Hepsinin de eğitimlerini vermeye başladık. Bundan sonraki süreçte de hızlı bir şekilde bir araya gelerek mahalle başkanlarımızla, köy temsilcilerimizle yapacağımız seçimlerle alakalı köylerimizde, beldelerimizde, mahallelerimizde nasıl yüksek oy alırız diye istişareler yapmaya devam ediyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

26 KASIM’DA TEMAYÜL VAR

Ak Parti Tokat Teşkilatının yarın seçim olacakmış gibi çalışmalar yaptığını ifade eden Başkan Ali Çalışkan, Belediye Başkan Aday Adayları için 22 Kasım’a kadar sürecin devam ettiğini, 26 Kasım’da ise temayül yoklaması yapacaklarını söyledi. Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri başvurularının 3 Aralık’a kadar devam edeceğinin altını çizen Çalışkan, “Tokat’ta Ak Parti tüm merkezde 4 beldesiyle, Merkez Belediyesi ve diğer 12 ilçemiz ile birlikte tarih yazacak. Cumhurbaşkanımızı biz Tokat Teşkilatı olarak bugüne kadar mahcup etmedik, inşallah bundan sonraki süreçte de mahcup etmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

 

“PARTİMİZE YOĞUN BİR ŞEKİLDE BAŞVURU VAR”

Ak Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ali Çalışkan, “bizde süreç 9 Kasımda başladı, Belediye Başkan Aday Adayları için 22 Kasım’a kadar sürecimiz devam edecek. 26 Kasım’da ise temayül yoklaması yapacağız. Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri başvuruları 3 Aralık’a kadar sürecimiz devam edecek. Gerek İl Genel Meclis Üyeliğinde gerekse de Belde Belediye Başkan Aday Adaylıkları sürecinde, Belediye Başkanı Aday Adaylıkları sürecinde partimizden aday adayı olmak için yoğun bir şekilde başvuru var. İnşallah bizler de saha çalışmalarımızla, yapacağımız anket çalışmalarıyla halkımız hangi yönde teveccüh gösterirse o yönde adaylarımızı belirleyeceğiz. Tüm aday adaylarımızda da şu olgunluğu gördüm ben, zaten bizim dava partisi olmamızın, dava hareketin olmamızın en önemli etkenlerinden birisi de şu, tüm aday adaylarımız da, aday olsunlar olmasınlar, gösterilecek adayın peşinde hep beraber çalışacaklarını beyan ediyorlar. Kendilerine de bu konuda teşekkür ediyorum. AK Parti demek vefa demek, Ak Parti demek dava demek.” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği