Telefon
WhatsApp
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı

AK Parti'de 28'inci dönem milletvekili genel seçimi için 81 ilde aday belirleme işleminin ilk basamağı olan teşkilat temayül yoklaması yapıldı. Çıkacak sonuçlar ilk olarak AK Parti MYK'ya sunulacak. Nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst kurul verecek.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçiminde Ak Parti’den Milletvekili olmak üzere Tokat ilini 1. ve 2. Tercih olarak yazan Aday Adayı toplamda 52 kişi oldu.

AK Parti'de 6 bin 25 kişi milletvekili aday adayı oldu. Başvuruların tamamlanmasının ardından aday belirlemede ilk basamak olan teşkilat temayül yoklaması da yapıldı. AK Parti teşkilatları 81 ilde milletvekili adayı olmasını istedikleri kişiler için oy kullandılar. Oylama tam 6 saat sürdü.

 

Temayül yoklamalarından çıkacak sonuçlar, merkez yürütme kurulu ile merkez karar ve yönetim kurulu üyelerinden oluşturulan ve 27 Mart'ta çalışmaya başlayacak alt komisyonlara sunulacak. Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek. Üst komisyon 3 Nisan'da çalışmalarına başlayacak.

 

Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. AK Parti, 11 Nisan'da düzenleyeceği Milletvekili aday tanıtım toplantısıyla bu isimleri kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği