logo

GÜNLÜK 20 BİN MASKE DAĞITILIYOR

GÜNLÜK 20 BİN MASKE DAĞITILIYOR

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Tokat’ta yürütülen çalışmalar ile ilave tedbirlerin görüşüldüğü ‘İl Hıfzıssıhha Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile gerçekleştirildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda, kamu kurum ve kuruluşlarına, sağlık kuruluşlarına, eczanelere, PTT ve bankalara maskesiz girilmemesi, buralarda dezenfektan bulundurulması konuları ele alınarak karara bağlandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Yüksel Ünal ile video konferans yoluyla Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. H. Ahmet Sümbül, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Demir, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Bahadır Uçar, Serbest Hekim Dr. Ramazan Toker ile Serbest Eczacı Hakan Yılmazer katıldı.

Vefa Sosyal Destek Grubumuz 24 Saat Çalışmalarını Sürdürüyor. Vatandaşlarımızın Her Zaman Yanındayız.

65 yaş üstü ve sokağa çıkamayan kimsesiz vatandaşlar için Vefa Sosyal Destek ekiplerinin hazır ve nazır olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu vatandaşlarımızın evlerine kadar hizmet götürüyoruz. Şu ana kadar 36 bin talep geldi. Bunlardan ihtiyaca yönelik olan 26 bin talep karşılandı. 10 bin ise bilgilendirme yapıldı. Devletimizin milletimizin imkanları güçlü. Vatandaşlarımızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Gerek maddi yardımlar ile gerek gıda yardımları ile vatandaşlarımızın yanında olduk. Devletin gerçek sahibi millettir. Millet ne kadar zenginse devlette o kadar zengindir.” dedi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü Günlük 20 Bin Maske Üretiyor. Tokat’ta 11 Noktada Maske Dağıtımları Devam Ediyor.

Maske dağıtımlarına devam edildiğini bunun için 11 noktanın belirlendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu süreçte günlük olarak 20 bin maske üretiyor. Bu maskeleri 11 nokta belirledik buralarda dağıtmaya devam ediyoruz. Bununla birlikte şehir merkezinde değişik noktalarda zaman zaman esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz. Benzer uygulama ilçe merkezlerimizde de devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın girişlerine dezenfektanlar bulunduruyoruz. Koronavirüs ile mücadelede maske takılması, hijyen kurallarına uyulması, sosyal mesafe ve ellerin sabun ve su ile yıkanması bu süreçte çok önemli.” dedi.

Koronavirüs ile Mücadele Devam Ediyor

Koronavirüs ile mücadelenin devam ettiğini, vatandaşlarımızın öncelikli olarak evlerinde kalmasının önemli olduğunu vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşlarımızın maskesiz çıkmamalarını, maskesi olmayanların da bu belirtilen 11 noktadan ve eczanelerden maske temin edebileceğini kaydetti.

Konuşmasının devamında Vali Dr. Ozan Balcı; “Alınan önlemlerdeki asıl gayemiz insan hareketliliğini en aza indirgemek, sosyal izolasyonu sağlamak bunun yanında hayatın devam etmesi için gıda, üretim, sağlık gibi temel gereksinim alanlarında üretim ve hizmetin devam ettirilebilmesi için de gerekli tedbirleri almak.” şeklinde konuştu.

Koronavirüs ile Mücadelede Elde Ettiğimiz Kazanımları Devam Ettirmek İçin Tedbirlere Hassasiyetle Uyulmalı

Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs’ten korunmak için bireysel hijyen kuralları ile sosyal mesafe kuralına özen göstermenin önemine vurgu yaptı.

Koronavirüs ile mücadele sürecinde vatandaşlarımız tedbirlere uyma konusunda hassasiyet gösterdiğini, sağlıkçılarımızın ve onlara destek veren Emniyet, Jandarma ve diğer kamu personelimizin sıkı çalıştığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Doktor, hemşire, ebe idari personel, teknik personel ve tüm sağlık çalışanlarına yine onlara destek veren emniyet, jandarma ve diğer kamu personelimize teşekkür ediyorum. Elde ettiğimiz kazanımları devam ettirmek için alınan tedbirlere sıkı bir şekilde uymayı ihmal etmeyelim. Bu süreci hep birlikte devlet millet el ele aşacağız.” dedi.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

TOKAT’TA MASKE DAĞITIMI YAPILAN NOKTALAR

Valilik Polis Güvenlik Kulübesi

-Devlet Su İşleri (DSİ) Güvenlik Kulübesi

-Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güvenlik Kulübesi

-İl Özel idaresi Güvenlik Kulübesi

-İl Özel İdaresi (Göç Müdürlüğü) Güvenlik Kulübesi

-Taşhan Turizm Enformasyon Bürosu

-Behzat Zabıta Noktası

-Şehirlerarası Otobüs Terminali

-Behzat Polis Karakolu

-Adliye GOP Girişi Güvenlik Kulübesi

-Adliye Behzat Girişi Güvenlik Kulübesi

-Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın girişlerinde personele ve vatandaşlarımıza günlük maske dağıtımı yapılıyor

Paylaşma ikonundan:

Share
287 Kez Görüntülendi.