logo

26 Mart 2019

Görüntü Avcıları Tokat”a Geliyor

Görüntü Avcıları Tokat”a Geliyor

Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği  (DASK) tarafından bu yıl yirmi ikincisi düzenlenecek olan DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 19-22 Nisan 2019 tarihleri arasında Tokat’ta yapılacak. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY) “Kültür Turizm Tokat Projesi” kapsamında Tokat Valiliği himayesinde, Tokat Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek.
 

Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği  (DASK) 22 yılda 20 şehri, 17 farklı ülkenin katılımı ile 1500’den fazla yarışmacı ve doğaseverlerle tanıştırdı. DASK’ın düzenlediği Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması’na (DOGAY) bu yıl, Tokat ev sahipliği yapacak.

Tarihi kalesi, medreseleri, kervansarayları, evleri, sokakları, camileri, Taşhan’ı ve saat kulesi ile tarihten günümüze gelen eski zanaat ustaları, yazmacıları, taş baskı ustaları, yöreye özgü enfes tatlarıyla, eşsiz güzellikteki doğal alanları, dereleri, gölleri, göletleri, kuş cenneti, Ballıca mağarası,  Kaz Gölü, yaylaları ve köyleriyle Tokat fotoğraflanacak.

Tokat genelinde, 6 kategoride düzenlenecek olan yarışmada yarışmacılar iki gün boyunca

Genel Doğa – Makro Doğa – Yerel Yaşam- Manzara -Tarih – Kuşlar kategorilerinde en iyi kareyi yakalamaya çalışacaklar.

DOGAY; kayıt işlemleri, fotoğrafların çekimi, yarışacak karelerin secimi, fotoğrafların seçici kurul tarafından değerlendirilmesi ve ödül töreni ile birlikte toplam 72 saatte gerçekleşecek. 

Paylaşma ikonundan:

Share
479 Kez Görüntülendi.