logo

26 Mart 2019

GENÇLER VOLEYBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TOKAT”TA

GENÇLER VOLEYBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TOKAT”TA

25-29 Mart 2019 tarihleri arasında 8 Kadın,8 Erkek toplam 16 takımından 320 sporcunun katılımı ile gerçekleşecek olan Okul Sporları Gençler Voleybol Türkiye Şampiyonası Tokat’ta başladı.

Hüseyin Akbaş Spor Salonunda yapılan Okul Sporları Gençler Voleybol Türkiye Şampiyonası açılış seremonisine Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar,  idareci, antrenör ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşması Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar tarafından yapıldı.

Okul Sporları Gençler Voleybol Türkiye Şampiyonasında Tokat’a gelen misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Çağlar, “Turnuva boyunca ekibimizle birlikte sizlerin yanınızda olduğumuzun bilinmesini isterim. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün okul sporları ile sporun tabana yayılması, gençlerimizin daha fazla müsabakalara katılmasının sağlanması geleceğin yetenekli sporcularının kulüplerimizin ve milli takımlarımızın alt yapılarının oluşturularak ülkemiz sporuna kazandırılması, aynı zamanda gençlerimizin kardeşlik, yardımlaşma centilmenlik, kaynaşma ve hoş görü değerlerinin ön plana çıkarılmasını sağlamaktır.  Okul sporları faaliyetlerini yapılan müsabakalar neticesinde sizlerin içerisinden yetenekli sporcularımızın ve geleceğin yıldızlarının çıkacağından eminiz. Bizler burada Tokat Valiliğimizin himayelerinde merkez ve ilçelerinde tüm okullarımızda eğitim gören yüz bini aşkın öğrenciyi kapsayan ve ilimizde kamu kurum ve kuruluşları elinde bulunan tüm spor tesisi ve insan kaynaklarının seferber edildiği, tüm Türkiye’ye örnek olan Spor Tokat projemizde de çalışmalarımız il ve ilçe spor tesislerinde devam etmektedir. Sevgili gençler, şimdiye kadar yapmış olduğunuz müsabakalarda başarılar elde ederek bugün, ilimizde başarılı olan Okullar Arası Gençler ve Voleybol Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandınız. Burada yapılacak olan müsabakalar sonunda Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü belirlenecek. Şampiyona boyunca idareci, antrenör ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Türkiye Şampiyonalarına katkılarınızdan, Okullar arası Dünya Şampiyonasında başarılar diliyoruz. Siz değerli gençlerimize yapılacak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, gençlerimizin çocuklarımız için sportif ve gençlik yatırımları arttıkça gençlerimizin de her türlü olumsuzluğa karşı koruduğunu görmekteyiz. Müsabakalarda hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Paylaşma ikonundan:

Share
441 Kez Görüntülendi.