logo

GELECEĞİN YAZARLARI TOKAT’TA YETİŞİYOR

GELECEĞİN YAZARLARI TOKAT’TA YETİŞİYOR

Kültür Bakanlığı, İLESAM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen Yazarlık Atölyesi çalışmalarına devam ediyor.

Mahmut Hasgül’ün koordinatörlüğünde devam eden atölyenin bu haftaki konukları İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, şair Kenan Yavuzarslan ve şair Recep Yılmaz oldular.

Tokatta ki lise öğrencileri arasından seçilmiş 60 öğrenciye verilen seminerler ve yapılan atölye çalışmalarının bu haftaki konusu “üslup ve içerik” oldu.

Mehmet Nuri Parmaksız, konunun dışında bir de telif haklarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Şair konuklardan örnek şiirlerin okunduğu atölyede öğrencilerin şiir ve edebi sözleri de dinlendi ve incelendi.


Atölye çalışmalarına izleyici olarak katılan Yazar Ayla Bağ ve Edebiyat Öğretmeni Hülya Şenkul da çalışmalarla ilgili gözlem ve düşüncelerini paylaştılar.


Türkiye’de sadece 7 ilde uygulanan Yazarlık Atölyelerinden Tokat Yazarlık Atölyesi de dikkat çekici ve etkili çalışmalarla öğrencilerimizi edebî ve kültürel yönden yetiştirmeyi amaçlıyor.

Paylaşma ikonundan:

Share
693 Kez Görüntülendi.