logo

FİDAN DİKME ŞENLİĞİ

FİDAN DİKME ŞENLİĞİ

Tokat’ın Tematik Okulu , Özel Tokat Bilim ve İnovasyon Okulları okul bahçesinde “Fidan Dikme Şenliği” düzenledi.

Şenlik kapsamında 350 adet fidan öğrenciler , öğretmenler ve çalışanlar tarafından okul bahçesine dikildi.

Özel Tokat Bilim ve İnovasyon Okulları “Ağaçlar Ormana Dönmeli Yurdumda” sloganı ile okul bahçesinde “Fidan Dikme Şenliği” düzenledi.

İnovasyon Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Sipahi konuşmasında,ülkemizin daha yeşil ,temiz, yaşanabilir ve insan sağlığına daha uygun olabilmesi için herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı.Gelecek nesillere yeşil ve doğal bir dünya bırakabilmek amacıyla çıkılan bu yolda öğrencilerin de tabiat bilincinin artırılmasının hedeflendiğini, bu okulda çalışan ve eğitim gören her kişinin en az bir dikili ağacının olmasının amaçlandığını vurguladı.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Emre Uçkun ise ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün doğa sevgisine hatırlatma yaparak atalarımızdan emanet aldığımız bu toprakları daha yeşil bir vatana dönüştürerek çocuklarımıza miras bırakmamız gerektiğini ifade etti. Okulumuz, Tokat’ın en büyük yerleşkesine sahip olma özelliğine sahip, konum itibari ile de ağaçlandırmaya elverişli bir mevkide bulunuyor. Okulumuz bahçesinde bulunan ve daha önceki dönemlerde dikilen 5.000’e yakın ağaç ve bitkiye ilaveten yaptığımız bu etkinlikle hem okul bahçemizi güzelleştiriyor hem de daha yeşil bir dünya amacına hizmet etmiş bulunuyoruz dedi.

İnovasyon Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Bilal Durmaz konuşmasında “Hayat İçin Eğitim sloganıyla çıktığımız İnovasyon Okullarında, gençlerimizin geleceğin dünyasına iyi şekilde hazırlanması için gerekli donanımı ve becerileri kazanacağına inanıyoruz ve bu konuda emek veren tüm okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum; sevgili öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum “ dedi.
Fidan dikiminin ardından okul bahçesinde verilen ikramlardan sonra etkinliğe son verildi.

Paylaşma ikonundan:

Etiketler: »
Share
184 Kez Görüntülendi.