logo

30 Mayıs 2019

Eski Köye Yeni Ramazan

Eski Köye Yeni Ramazan

26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde Eğitim Tokat projesi kapsamında Ramazan ayına özel sahnelenen oyuna Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan ve öğrenciler katıldı.

Oyun sonunda bir konuşma yapan Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat projesi kapsamında ilimizde sahnelenen tiyatro oyununun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Tiyatro Kendini Görmektir”

Tiyatroyu tiyatrocuların ayna olarak nitelendirdiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı,”Tiyatro kendini görmektir aslında. Hem eğlenmek hem de hoşça vakit geçirmek amaçlanır. Biz kültür sanat etkinlikleri kapsamında hem çocuklarımız kültürümüzü tanısın hem de güzel vakit geçirsin istedik. Eğitimci arkadaşlarıma bu güzel geceyi düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Program sonunda çocuklarla sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, çocukların kültürel etkinliklere katılım göstermelerini ve kitap okumayı alışkanlık haline getirmeleri gerektiğini söyledi.

Ahmet Çevik’in yazdığı Kemal Kuruçay’ın yönettiği ve Ahmet Çevik, Yelda Alp, Hakan Kutlay Kutlu, Didem Sökmen ve Kemal Kuruçay’ın oynadığı “Eski Köye Yeni Ramazan” adlı müzikli güldürü davetliler tarafından beğeniyle izlendi.

Paylaşma ikonundan:

Share
476 Kez Görüntülendi.