logo

11 Mart 2019

EROĞLU: “SİZLER GÜLÜNCE BİZ DE MUTLU OLUYORUZ”

EROĞLU: “SİZLER GÜLÜNCE BİZ DE MUTLU OLUYORUZ”

Beş yıllık Belediye Başkanlığı döneminde üç tane Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi açan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, dördüncü Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezini 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde TOKİ’de açtı.

Göreve geldiği günden bugüne kadınlara yönelik icraatlara önem veren ve kadına yönelik istihdamı önemseyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, dördüncü  Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezini 8 Mart Dünya Kadınlar gününde hanımların hizmetine sundu. TOKİ’deki Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezinin açılışında konuşan Başkan Eroğlu, görev süresi boyunca her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Tokatlı kadınlara bir merkez kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum. Aslında her gün sizin ama haliyle sembol olarak bir günü sizlere armağan etmişler. Biz 8 Martı her zaman kutluyoruz ve sizler bizim baş tacımızsınız.  Çünkü bizim kadınımız eştir, kadınımız annedir, ablamızdır, bacımızdır yani bu topluma her daim yön veren kişidir kadınımız. Bugün Doğukent mahallemizdeki TOKİ Hanımeli Kültür Sanat merkezinin açılışı için bir araya geldik. Ben artık bu merkezlere okul diyorum, adeta bir okul oldu. Çünkü içinde sadece eğitim yok, içinde sadece sosyal aktivite ve spor faaliyetler yok, bunların hepsi var. Kreşinden tutun da spor alanına kadar kurs merkezlerinden eğitim salonlarından tutun da el becerileri öğretilecek alanlara kadar her şey var, yani her anlamda adeta bir okul oldu.” dedi.

“SİZLER GÜLÜNCE BİZ DE MUTLU OLUYORUZ”

Kadınlara değer veren bir Belediyecilik anlayışına sahip olduklarını belirten Başkan Eroğlu, “Siz kıymetli hanımlarımız bu merkezlerimize gelip kurs aldı, eğitim aldı ve çok büyük güzellikler oluşturdu. Sizlerin yüzlerinin güldüğünü gördüğümüzde biz de inanın en az sizin kadar mutlu oluyoruz. İlkini 2015 yılında açmıştık, ardından 2016’da ikincisini açmıştık, sonra 2018’de üçüncüsünü açmıştık, şimdi ise 2019 dördüncüsünü açtık. Yani 5 yıllık hizmet dönemimizde 4 tane hanımeli kültür sanat merkezi açmışız. Her birini de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açtık yine bugün de burada aynı gün açılış yapıyoruz. TOKİ’mize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise yaptığı konuşmada, “İlk hanımelimizi 4 yıl önce 8 Martta açmıştık 4 yıl sonrada dördüncüsünü de yine 8 Martta açıyoruz. Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizin TOKİ mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz cennet anaların ayağı altındadır inancının benimsemiş bir medeniyetin birer evladıyız. Bu merkezimizin güzelliklere vesile olmasını diliyorum ve Belediyemizi ve Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Açılışa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Paylaşma ikonundan:

Share
328 Kez Görüntülendi.