logo

13 Şubat 2019

EROĞLU: SANAYİ, TOKAT’IN CAN DAMARI

EROĞLU: SANAYİ, TOKAT’IN CAN DAMARI

Sanayi bölgesinde ahi sofrasında esnaflarla bir araya gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Sanayi şehrimizin kalbi, can aldığı merkezimizdir. İnşallah önümüzdeki yıllarda yeni sanayi sitemizle makine ve çekiç seslerinin güzel ritmini daha güzel hale getireceğiz.” dedi.

            Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde esnaflarla görüşmelerine devam ediyor. Sabah kahvaltısını ahi sofrasında esnaflarla birlikte yapan Başkan Eroğlu, yeni dönemde yapılacak yeni nesil sanayi sitesiyle ilgili bilgilendirme yaptı.

SANAYİ, TOKAT’IN CAN DAMARI

            Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Sanayimiz şehrimizin can damarı yerlerindendir. Biz de sanayimizi her daim önemsiyoruz. Esnaf gezisi yapmaktan zevk aldığım yerlerin başında sanayi geliyor. Çünkü ben burada şehrimin sesini duyuyorum. Burada üretimin sesini duyuyorum.

Üzerinde yaşadığımız bir karışında şehitlerimizin kanı, büyüklerimizin alın teri, gazilerimizin vefası olan bu güzel topraklar bizim vatanımızdır. Bugün etrafımızda çıkartılan yangınların farkındayız. Bu ülkede birlik ve beraberliğin bozulmasına, kardeş kavgasına müsaade etmeyeceğiz. Kıyamete kadar bu topraklarda hep beraberce yaşayacağız.

ANADOLU’NUN KARDEŞLİK MAYASI TOKAT

            Anadolu’nun mayası olan şehrimiz birçok güzelliği içerisinde barındırıyor. Tokat’ımız insanların içinde yaşamaktan zevk aldığı, mutlu bir şehir. Hepimizin gayesi şehrimizin daha iyiye daha güzele gitmesi. Bu güzel şehrin ve insanlarının kıymetini başta ben olmak üzere hepimiz bilelim. Kahramanlar çıkarmış bir şehirdir.

ŞÜHEDA ŞEHRİ TOKAT

            Son 4-5 yılda en fazla şehit veren şehirdir Tokat. Allah bize böyle güzel insanlara hizmet etmeyi nasip etmiş. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince biz bu şehre alın terimizi sonuna kadar akıtacağız.

SEVDAMIZ, AŞKIMIZ TOKAT

            Sevdamız, heyecanımız hep şehrimiz olacak ve bundan sonra da bu uğurda hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizlerin de destek ve dualarını talep ediyoruz. Belediyenin de şehrin de asıl sahibi sizlersiniz. 5 yıl önce bu şehri bana emanet ettiniz. Biz de emaneti layıkıyla bugünlere kadar getirmeye çalıştık, şimdi yeniden bu emaneti devam ettirmek, daha güzel işler yapmak gayretiyle sizlerin huzurundayız. Bu şehrin insanıyım. Şehrimin sokaklarının, caddelerinin ne anlam ifade ettiğini gayet iyi bilirim. Bu şehrin neye ihtiyacı olduğunu da çok iyi bilirim.

BEŞ YIL EMANETİNİZİ LAYIKIYLA TAŞIDIK

            Göreve gelmeden önceki projelerimizin hepsini yaptık. Yaparken sizlerin desteğiyle yaptık. 61 proje sözümüz vardı 91 tane yaptık hamdolsun. Yeni dönemde ise 71 projemiz var. Emaneti aldığımız andan itibaren yine 71 projemizi yapmak için yola koyulacağız.

YENİ SANAYİ İLE İLGİLİ BİRÇOK ENGELİ AŞTIK

            2014 Yılında göreve geldiğimizde bu şehrin damarlarına kan olan esnaflarımızı canlandırmak için birçok konuda yeni atılımlar yaptık. Sanayi şehrimizin kalbi, can aldığı merkezimizdir.

Sanayi sitesindeki esnaflarımızı yeni bir alana taşıma kararını birlikte aldık. Proje çalışmalarımızı ve yer tespit çalışmalarımızı tamamlayarak, esnafımızı daha güzel bir alana taşımak için çalışmalarımızı sürdürdük.

            Bu süreçte bizlerin her daim yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, bakanlık yetkililerine ve milletvekillerimize teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki yıllarda yeni sanayi sitemizle makine ve çekiç seslerinin güzel ritmini daha güzel hale getireceğiz.

Şehrimizde eserler ortaya koyarken bir de şehrimizi geliştirmek ve büyütmek gibi de bir derdimiz var. Bu noktada da bir taraftan istihdam, yeni iş alanları oluşturmak, diğer taraftan nüfusu daha da büyütebilmek, şehirleşecek alanları genişletebilmek, değişim bekleyen bölgelerdeki değişimleri yapabilmek, tarihi Tokat’ı daha da ortaya çıkarabilmek bizim en büyük ödevlerimiz oldu ve olmaya devam edecek.

TOKAT GELİŞİYOR, BÜYÜYOR

            Bugün her yıl 5 bin artan nüfusumuz var. Yani son 5 yılda 23 bin nüfus artışı görüyoruz. Yeni iş yerleri açılıyor, yeni istihdamlar doğuyor. Tokat’ta 10 binden fazla yeni konut yapılmış. Bütün bunlar şehrin son zamanlardaki kat edilen mesafeyi ve gelişimi anlatan örnekler. Şimdi hedeflerimizi daha yükseltelim. Tokat’a yeni yatırımcıları nasıl getiririz, istihdam nasıl artar, şehir daha nasıl gelişir, bütün bunları önümüzdeki 5 yılda da değerlendireceğiz. Biz bu göreve oturmak için gelmedik. 5 yılda yaptıklarımızın daha fazlasını önümüzdeki 5 yılda yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun” dedi.

TÜRKİYE 17 YILDA ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİ

            AK Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ise yaptığı konuşmada, “31 Mart yerel seçimlerin arifesindeyiz. Bundan önce olduğu gibi bu süreçte de gerek esnaflarımızla, gerek vatandaşlarımızla böyle güzel ortamlarda bir araya gelmek suretiyle düşüncelerimizi, fikirlerimizi ve taleplerimizi hem aktarmak hem de dinlemek üzere buradayız. Malum 16 yıllık Ak Parti iktidarları döneminde kazanımlarımız 2002 öncesi Türkiye’sinin mevcut durumunu hep birlikte yaşadık ve mücadele ettik. 2002 sonrasında yaptıklarımız tamamen milletimizin faydasına ve hizmetine olan yatırımlar oldu.

            AK Parti İktidarı döneminde Türkiye’de yaşanan değişiklikleri, ne tür kazanımlar elde ettiğini hepimiz yaşayarak müşahede ediyoruz. Ecdadımıza, atalarımıza baktığımızda yüzlerce yıl önce cephede savaşarak, canıyla, malıyla, kanıyla ödemiş. Bu toprakları bize emanet etmiş. Bugünün mücadelesi de sosyal medya üzerinden, algı operasyonu ya da ekonomik mücadeleler üzerinden. Sayın Cumhurbaşkanımız yıllar önce önüne bir hedef koydu. Bugün 2023 hedeflerine giderken adım adım hep birlikte gelişmeleri takip ediyoruz ve ülkemizi büyütmek adına mücadele ediyoruz. 31 Mart 2019 yerel seçimleri Türkiye’yi geliştirmek adına çok önemli. Bu bağlamda şehrimize geldiğimizde sizlerin huzurunda Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. 5 yıldır gece gündüz çalışıyor, sokak sokak, ilmek ilmek dokuyor ve bir taraftan da vatandaşlarımızla bir arada olmak suretiyle hizmet etmeye gayret ediyor.Önümüzdeki dönemde de birlik ve beraberliğimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Destek ve dualarınızı bekliyoruz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

            Toplantıda söz alan TESOB Başkanı Fehmi Çankaya, Başkan Eroğlu’na teşekkür ederek duygularını şöyle dile getirdi: “Başkanımız bir esnaf çocuğu olarak ne zaman İhtiyaç duysak, ne zaman arasak her zaman yanımızda. Kendisine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Bütün sorunlarımızı çözmeye gayret ediyorlar. İnşallah önümüzdeki seçimde kendisi için hayırlı olur. Başarılar diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

            Programın ardından esnaflarla hatıra fotoğrafı çekinen Başkan Eroğlu, gönül destekleri için her bir esnafa ayrı ayrı teşekkür etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
485 Kez Görüntülendi.