logo

07 Mayıs 2019

EROĞLU MÜJDEYİ VERDİ

EROĞLU MÜJDEYİ VERDİ

Tokat Belediyesinde görev yapan memurlar, Sosyal Denge Sözleşmesi ile birlikte Kurban Bayramında 1.100, Ramazan Bayramında ise 750 TL ödenecek alacak.

            Sosyal Denge Sözleşmesi için Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde imza töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Bem Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, daire müdürleri ve sendika üyeleri katıldı.

            Programın selamlama konuşmasını yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Sever, Sosyal Denge Sözleşmesinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

            Sonrasında söz alan Bem-Bir-Sen Tokat Şube Başkanı Kadir İşbilir, sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na, Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı’ya ve Tokat Belediyesi Sosyal Denge Sözleşmesi Hazırlık Bürosuna teşekkür etti.

TOKATLI HİZMET BEKLİYOR

            Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreninde konuşan Başkan Eroğlu, “Sosyal Denge Sözleşmesi için bir araya geldik. Beraber yol yürüdüğümüz bu süreçte beş yılı beraberce tamamladık. Yeni bir beş yıla yine beraber yelken açtık. Önümüzdeki süreçte de insanımız, halkımız, Tokatlımız bizlerden hizmet bekliyor. Bizlerden şehrimizle ilgili eserler ve güzellikler bekleniyor. İnanıyorum ki bu bilinçle hep beraberce daha güzel işler yapacağız. Beraber olunursa işler bereketlenir. İnşallah sizlerin de gayretiyle daha güzel işler yapacağız. Her işin başı adalettir. Adalet mülkün temelidir. Adaletin olmadığı yerde başarı da olmaz, bereket de olmaz. Bu sorumluluğu en iyi en güzel şekilde yerine getirmemiz lazım. Burada aile olmayı, birlik olmayı, beraberce birlikte çalışmayı ortaya koyarak, şehrin hukukunun hepimizin hukukundan daha üstün olduğunu ortaya koyarak böyle bir anlayışla önümüzdeki dönemleri bizim adaleti daha iyi tesis ettiğimiz bir anlayışla yola devam etmemizin çok elzem olduğunu düşünüyorum.  Hep beraberce bir seçimden geçtik. Bu süreçte hem hizmetin hem de insanlarla olan münasebetin ne kadar önemli olduğunu gördük. Sadece hizmet etmekle bu işin olmayacağını da gördük. Ben önümüzdeki 5 yılda çok daha güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Tokat’ımız için 71 tane proje açıkladık. Biz bu projeleri, sizlere güvenerek açıkladık. Biz sizlerle beraber bu işlere imza atacağımızı bildiğimiz için bunları söyledik. Size güveniyoruz dedik” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞANLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ

            Sosyal Denge Sözleşmesinin detaylarını açıklayan Başkan Av. Eyüp Eroğlu, Belediyede görev yapan memurların Kurban ve Ramazan Bayramında ödenecek alacağını duyurdu.

            Başkan Eroğlu sözleşmeyle ilgili olarak, “Sosyal Denge Sözleşmesi 2012 yılından itibaren 7 yıldır Türkiye’mizin gündemine düşen, özellikle yerel yönetimlerde yapılan bir sözleşme. Her ne kadar ekonomik anlamda zor bir süreçten geçsek de yine de çalışanlarımızın alın terlerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda bu dönemde de biraz daha vitesi büyüttük. Biz ne erteleyelim ne de yerimizde sayalım dedik. Yine bir adım atalım dedik. Biz göreve geldiğimizde SDS tazminatımız yüzde 27’imiş. Bugün ise yüzde 68’lerdeyiz. En son yaptığımız sözleşmenin kurumumuza maliyeti 2.107.726 TL 74 kuruş iken,  sözleşme ile beraber aylık ödenen SDS tutarının yıllık maliyeti 2.577.660 TL ve bayramlarda ödenecek olan yardımlarla birlikte bu tutar toplamda yıllık 3.045.710 TL olacak. Bir önceki sosyal denge sözleşmemize 600 TL’lik bir Kurban Bayramı ödeneği vardı. Bu rakam bu sene yüzde 83’lük bir artış ile 1.100 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca bu sözleşmeye Ramazan Bayramı ödeneği de kondu. Buna göre memur çalışanlarımıza ramazan bayramı öncesi 750 TL ödenecek. Bu şekilde memurumuzun eline geçen aylık rakam 770 TL iken bu miktar 280 TL’lik bir artışla 1.050 TL’ye çıkmış oluyor” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Paylaşma ikonundan:

Share
382 Kez Görüntülendi.