logo

ERBAA KENT MÜZESİNE ZİYARETÇİ AKINI

ERBAA KENT MÜZESİNE ZİYARETÇİ AKINI

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl tarafından yeniden hayata geçirilen Kent müzesine
vatandaşlar ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl tarafından yeniden hayata geçirilen Erbaa Belediyesi Kent Müzesi tarihi dokusu, otantik ve Erbaa’daki eski yaşamı anlatan görsel ve materyalleri yoğun ilgi görüyor.
Tarihi bina içerisinde yer alan müzede, horoztepe mevkiinden çıkarılan milattan önce 3000’li yıllara ait eserlerin fotoğrafları, objeler, Erbaa’daki sosyal, ekonomik ve ticari hayatı canlandıran mekanların bulunduğu görseller gelen kişiler tarafından ilgi ile geziliyor.
Kent Müzesinde gezenlere Erbaa Belediyesi görevlileri tarafından tarihi eser ve objeler hakkında bilgi verilirken okulların sınıflar halinde müzeyi ziyaret etmeleri dikkat çekti.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada” Belediye olarak yeniden hayat verdiğimiz kent müzemizi bu kadar kısa sürede, bu kadar insanın ziyaret etmesi bizleri çok mutlu etti.
Özellikle öretmen ve öğrencilerimize bu manada çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki okullarımız gruplar halinde müzemizi ziyaret etmeye geliyor. Buda Kent müzemizi kurmakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi gösteriyor.” diye konuştu

Paylaşma ikonundan:

Share
657 Kez Görüntülendi.