logo

ERBAA GILDIR GICIH İŞLERE KURBAN MI EDİLİYOR?

ERBAA GILDIR GICIH İŞLERE KURBAN MI EDİLİYOR?

Erbaa’ya 47 km uzaklıkta bulunan Alan köyünde 28 gün önce başlayan karantina bugün itibariyle sona erdi.

Altı gün önce Erbaa’nın en kalabalık mahallesi Ziya Gökalp ve nüfusu fazla olmasa da geniş alana yayılmış olan Kuruçay Mahalleleri karantinaya alınmıştı.

Bu mahallelerde karantinaya sebep olan tablo akrabalık bağları sebebiyle Alan Köyü ile bağlantılandırılsa da bu diğer mahallelerde korona virüs olmadığı anlamına gelmiyor.

İlçe merkezindeki mahallelerde başlayan karantinanın ilk dakikalarında önlemler artırılıp, pazar yerlerinin de iki hafta kapatılmasına karşılık, geçen altı gün içerisinde karantinaya uyulmadığı haberlere yansıdı.

Haberlere yansıyan bir başka gelişme de ilçede korona virüsten enfekte olan hastaların sayısının son altı günde de önemli sayılabilecek şekilde artış göstermiş olduğu.

Tokat’ın geneline göre Erbaa korona virüs sayısı, Tokat’ın % 80’e denk geliyor.

Yetkililer Erbaa’daki vefat eden kişi sayısı ve enfekte olan hasta sayısı ile ilgili net rakamları kamuoyuyla paylaşmadı.

Bununla birlikte Erbaa’da tedbirlerin artırılmadığından ve insanların korona virüs yokmuş gibi hayatına devam ettiğinden Erbaa’dan yayın yapan medya organlarına ve sosyal medya platformlarından yapılan yayınlardan haberdar oluyoruz.

Erbaa’da tedbirler artırılmazsa daha kötü tablolarla karşı karşıya kalabiliriz.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ün uyarıları dikkate almadığı ve kuralları uygulamak için hiç bir gayret göstermediği konuşuluyor. Konuşulan sorumluluk almadığı ve sorunları çözmek yerine kaçtığı konuşulanlar arasında.

Yerel şive ile bilboard reklamı yaparak ekrana oynayan, mücadeleye gelince ortada olmayan bir belediye başkanı olduğu dile getiriliyor.

Konuştuğumuz Erbaa’dan gazeteci arkadaşlar, Erbaa’nın mülki amirlerine, ilçe kaymakamlığına, belediye başkalığında, Tokat’ın yıldızı Erbaa’nın biran önce bu tablonun Türkiye genelindeki normalleşme tablosuna dönüştürülmesi için üzerlerine düşen görevi daha hassasiyetle yerine getirmeye çağırıyorlar.

Paylaşma ikonundan:

Share
361 Kez Görüntülendi.