logo

28 Ağustos 2019

ENGEL TANIMAYAN AŞK

ENGEL TANIMAYAN AŞK

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi tarafından düzenlenen kurslarda tanışarak evlilik kararı alan Tokatlı Büşra Çetin ve Abdullah Şimşek  hayatlarını birleştirdi.

1988 Doğumlu ve %76 bedensel engelli Abdullah Şimşek ile, 1991 doğumlu %50 zihinsel engelli Büşra Çetin Şimşek engellerini yüreklerinde aşarak evlendiler. Nikah merasimine katılarak gençlerin nikah akdini gerçekleştiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, evlilik cüzdanını Büşra Çetin Şimşek’e teslim etti.

Başkan Eroğlu nikah merasimi sonrasında yaptığı konuşmada; “Engeller yürekte biter ve herkes bir engelli adayıdır. Sevgi engel tanımıyor, bunu bugün bir kez daha yaşıyoruz. Tokat Belediyesi olarak her daim engelli kardeşlerimize öncelik tanıyor, tüm projelerimizde onların isteklerini öne alıyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Gençlerimize mutluluklar diliyor, ailelerini tebrik ediyorum” dedi.

Nikah şahitliği yapan Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras’ta gençlerin kurslarda tanışarak böyle bir birlikteliğe imza attıklarını ve gurur duyduklarını belirtti.

Paylaşma ikonundan:

Share
535 Kez Görüntülendi.