logo

14 Ekim 2019

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi vesilesiyle Bakü‘ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevinde basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Barış Pınarı Harekatı hakkında yaşaşan gelişmeleri değerlendirerek açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın satır başları şöyle;

“(Yabancı basının manipülasyon yaptığı iddiası) Her zaman bunların taktiği budur. Şu anda da yine aynı taktiği uyguluyorlar.”

“Onlar kendi maharetlerini sergileyecekler, sahtekarlıklarını yapacaklar, biz ise doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz. Bunlar bizi yıldırmasın.”

“Suriye ve terör örgütü YPG anlaştı” iddiası hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama: “Kobani’de sıkıntı olmayacağa benziyor, Münbiç konusunda biz kararımızı verdik, uygulama aşamasındayız.”

“Münbiç boşaltıldığında oraya biz değil Araplar girecek.”
”Yabancı basın 600’ün üzerinde havan topunun atılmış olduğu bizim topraklarımıza körler, bunların taktiği bu. [Suriye kuzeyinden ABD askerlerinin çekilmesi] Yaklaşım olumlu bir yaklaşım, aksi durum yok.”
“Biz NATO müttefiki olan bir ülkeyiz, 5. madde var. Biz bir terör örgütünün baskısı, tacizi altındayız. [Suriye’de siviller zarar görüyor iddialar ve yabancı basın] Onlar kendi sahtekarlıklarını yapacaklar, biz ise doğruyu anlatmaya gayret edeceğiz, bunlar bizi yıldırmasın.”
“NATO Genel Sekreteri’nin duruşu farklı, bazı üye ülkelerin farklı. Çok ciddi bir dezenformasyon var. Merkel ve Johnson’a gerçekleri anlattım. Siz bir NATO üyesi müttefikinizin yanında mı yer alacaksınız, bu teröristlerin yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar.” dedi.

#tokathaberleri #kanal60haber #barışpınarıharekatı #tokathavadurumu #Tokathaberleri #Türkiye #Almushaberleri #Artovahaberleri #Başçiftlikhaberleri #Erbaahaberleri #Niksarhaberleri #Pazarhaberleri #Reşadiyehaberleri #Sulusarayhaberleri #Turhalhaberleri #Yeşilyurthaberleri #Zilehaberleri

Paylaşma ikonundan:

Share
528 Kez Görüntülendi.