logo

CHP’Lİ VEKİLDEN SAYGISIZLIK

CHP’Lİ VEKİLDEN SAYGISIZLIK

Tokat CHP İl Kongresinde Divan Başkanlığı yapan Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ile kongreyi takibe gelen gazeteciler arasında gerginlik yaşandı. Organizasyonda yaşanan aksaklıklara ve bir türlü çare bulunamayan mikrofon sorununa sinirlenen Vekil Yeşil, sinirini gazetecilerden çıkararak, ‘Kongrede yaşanan olayları farklı yansıtırsınız’ diye itam ettiği gazetecileri salondan dışarı çıkardı.

CHP İl Başkanlığı tarafından 22 Şubat 2020 tarihinde Olağan İl Kongresine gidildi.  Çağdaş Kurtgöz ve Feramus Şahin’in il başkanlığına aday olduğu olağan kongrenin Divan Başkanlığına CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil oybirliğiyle kabul edildi. Devam eden kongrede konuşmacılardan bazıları oylarının rengini belli edince, Divan Başkanı Nihat Yeşil tarafından uyarıldı. Bunun üzerine salon içerisinde partililer arasında kısa tartışmalar yaşandı.

Organizasyonda yaşanan aksaklıklara ve mikrofon sorununa çözüm bulunamamasına da sinirlenen Divan Başkanı Nihat Yeşil, konuşmalar devam ederken parti tüzüğünün kendisine verdiği hakla kongrenin bundan sonrasını basına kapalı olarak devam ettirmek istediğini söyledi. Bir gazetecinin başkan adaylarının konuşmalarını dinledikten sonra çıkmak için izin istemesi üzerine Başkan Yeşil bu talebi uygun görmedi. Karara istinaden gazeteciler, cihazlarını topladıktan sonra kongrenin yapıldığı salonu terk ettiği sırada Başkan Yeşil, “Buradan aldıklarını abartıyorlar, yanlış yansıtıyorlar” sözü üzerine bir başka gazeteci “Ne görüyorsak onu yazıyoruz” diyerek tepki gösterdi. Gazetecilerle tartışmanın büyümesi üzerine başka bir gazeteci “Milletvekili olmuşsunuz ama insan olamamışsınız. İnsan olabilmek de bir sanattır” diye tepkilerini gösterdiler.

Paylaşma ikonundan:

Share
392 Kez Görüntülendi.