logo

19 Mart 2019

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü etkinliklerinde Tokat’ta anıldı.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı, 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, il protokolü, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Erenler Şehitlik Anıtı’nda düzenlenen törende Tokat Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği tarafından Şehitlik Anıtına çelenk sunuldu. 

Sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve saygı atışını müteakiben İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Piyade Yüzbaşı Hasan Çağlar Halli tarafından yapılması sonrasında Vali Dr. Ozan Balcı Şehitlik Şeref Defterini imzaladı. Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki protokol şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından dua okundu.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü etkinlikleri 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen program ile devam etti.

Paylaşma ikonundan:

Share
384 Kez Görüntülendi.