logo

BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ ÇALIŞAN İNSANLARDA VARMIŞ


kanal60
haber@kanal60.com


Bir varmış bir yokmuş diye başlayan hikâyeler ilgimizi çeker.Hele kahramanlar varsa o hikâyenin içerinde daha fazla dikkat kesiliriz.
Tokat hem gelmiş hem geçmiş, hem varmış hem yokmuş gibi bir şehir.Unuttuk demi yapılanları.Ve bu şehre bir şeyler yapalım diye çalışanların olduğunu.

Bu şehirde hayatın her alanına dokunmuş kişiler var.Vakıflar bir zamana kadar unutulmuşken, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde 5 bin vakıf eserinin ayağa kaldırılmasına vesile olan Yusuf Beyazıt bu gün misafirimizdi.

Vakıf eserlerinin yanısıra binlerce öğrenciye burs, yüzbinlerce aileye sıcak aş imkanına vesile olan kişi oldu.Yusuf Beyazıt, Ülkemizin tekrardan Vakıf Medeniyeti ile buluşmasını sağlayan kişi benim gözümde.
Tokat dâhil ülkemizin her tarafında hatta sınırların ötesine kurulan bir medeniyet köprüsünün mimarlarından.Yusuf Beyazıt iki dönemdir Tokat vekilimiz. Siyasette insanları ötekileştirmeden hizmet etme anlayışı içerisinde bir devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü döneminde tecrübe edindiği milletin dertleri, sevdaları ve sıkıntıları ile ilgili konuları en üst seviyede dile getirip yüreğini koydu vekilliği döneminde.

Tokat’ın tarihi zenginliklerinin dünyaya ışık tutacak bir yerde olduğuna inanıyor.

O kadar inancı yüksek ki Tokat’ta tarihi bir konak alarak yenileme çalışmalarını bitirip vakıf kurarak hayatı boyunca kazandığı birikimlerini vakfetmek istiyor.

Yusuf Beyazıt hayallerini Tokat’a bağlamış ayrıca. Anlatırken, Ecdadın insanlar bir yana hayvanları bile düşündüğünü söylerken “İnsanlar sebil yapıyor, oradan geçenler su içsinler diye. Kuş yuvaları yapıyorlar, kışın kuşlar çaresiz kalmasın, başlarını sokacak bir yer bulsunlar diye düşünüyorlar. Göçmen kuşlar karnını doyursunlar diye vakıf kuruyorlar. Vatanına, milletine hizmet etmeyi düşünen bir ecdadı gördüm, bende aynısını yapmak istiyorum diye ekliyor heyecanla anlattığı hayallerine.Tokat Havaalanı, Tarım ve Hayvancılık projeleri ve destekleri, Tokat’ın dağlarını ceviz ormanı yapacağız, başladık derken, Niksar, Alaca, Kızıliniş, Mecitözü yollarının Tokat’ı dünyaya bağlayacak yollar olduğunu, Başçiftlik Kayak Merkezi, Zınav Gölü, Ballıca, Zile Kalesi, Sulusokak ile memleket yarinlerde kendini bulacak, iş aş olacak diyor.
Çamlıbelde bir tünelle hızlı terene ulaşacak bir Tokat olacak.Şeker üreticisi memnun konusu geçiyor.Yeni Sanayi bölgeleri açarak işi kapılarını çoğaltalım, gençler burada doysun.

Yapılanlar yapılacaklar devam etti konuşmalarımız.Sadece Vakıflar genel Müdürlüğü döneminden yapılan eserlerden dolayı dahi bir Allah Razı olsunu hakkediyor Yusuf Beyazıt.

Paylaşma ikonundan:

Share
407 Kez Görüntülendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • TARİH KOKAN ŞEHİR TOKAT

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Tokat’ın tarihi Sulusokak bölgesinde bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi’ni bayram tatili sürecinde yaklaşık 6 Bin 500 kişi ziyaret etti. Tokat’ta 900 adımda 900 yıllık tarihi içerisinde barındıran Sulusokak Çarşısı bölgesinde restorasyon vedüzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte, bölge turistlerin uğrak mekanı oldu. Bölgede bulunan Tokat Belediyesi Şehir Müzesi içerisinde; eski Tokat esnafının bal mumu heykelleri, eski halı dokuma tezgâhları, eski evlerde kullanılan bakır kaplar ve çeşitli ev malzemeleri ile Tokat'ı anlatan...
 • GAZİNİN MUTLU GÜNÜ

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  Zeytin Dalı Harekatı'nda patlama sonucu iki bacağını kaybederek gazi olan Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, dünyaevine girdi. Afrin'de 2018 yılında düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Hasan Çeçen, iki bacağını kaybetti. Yaralandıktan sonra GATA'da yaklaşık 1 yıl tedavi gören gazi Çeçen'e protez bacak takıldı. Protez bacakları ile tekrar hayata tutunan Çeçen, dünyaevine girdi. Turhal'da düzenlenen düğün töreninde çift salona Türk B...
 • KİMSENİN HADDİNE DEĞİL

  26 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir için “darbeci” diyen İYİ Partili Songül Sarıtaşlı, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi Songül Sarıtaşlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki topladı. Songül Sarıtaşlı'nın "Semih Terzi'nin tersine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi?" ifadeleri sonucu sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Sarıtaşlı, yoğun tepki üzerine Twitter üzerindeki şahsi hesabından söz konusu paylaşımı silerek sosyal medya hesabını kapattı....
 • BALLICAYA ZİYARETÇİ AKINI

  24 Temmuz 2021 GENEL, Gündem, Köşe Yazıları, Manşet

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Ballıca Mağarası bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Ballıca köyünde bulunan doğa harikası Ballıca Mağarası Kurban Bayramında yoğun ilgi gördü. Mağaraya ziyarete gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlandı. Mağara yolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluştu. Bilet alarak mağaraya girmek isteyen vatandaşlarda gişe önünde yoğunluk oluşturdu. Yaşanan yoğunluk nedeni ile zaman zaman sosyal mesafe kuralları unutuldu. 4 günde 10 bin ziyaretçi ...