logo

28 Temmuz 2019

“BENİM VATANDAŞIM HUZURSUZ OLMAYACAK”

“BENİM VATANDAŞIM HUZURSUZ OLMAYACAK”

Tokat Emniyet Müdürlüğünce yapılan mahalle huzur toplantıları kapsamında Çay Mahallesinde bazı bölgelerde uyuşturucu ve alkol alındığı, uyuşturucu tacirlerinin gençlere uyuşturucu sattığı yönünde şikayetler iletildi. Mahallede denetimlerin artırılacağını belirten İl Emniyet Müdürlü Göksel Topaloğlu, “Burada satıcı kim varsa boş bırakmayacağız. Huzursuz edeceğiz. Vatandaş huzursuz olacağına onlar olacak. Benim vatandaşım huzursuz olmayacak. Biz onları bıktırana kadar geleceğiz. Bizim işimiz bu. Bakalım, el mi yaman bey mi yaman, göreceğiz” dedi.

            Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları Çay Mahallesinde devam etti.  Ali Tepe İlkokulu bahçesinde önceki akşam gerçekleşen toplantıya Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şube müdürleri ve yetkili ekibiyle katılırken mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri toplantıda hazır bulundu.

            Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, toplantının açılış konuşmasında Tokat’ın huzurlu ve güvenli bir şehir olduğuna işaret ederek, amaçlarının bu huzur ve güven ortamını devam ettirmek olduğunu söyledi. Önceliklerinin olayları olmadan önce önlemek olduğunu vurgulayan Göksel Topaloğlu, bu anlamda çalışmalarını devam ettirdiklerini, projeler ürettiklerini kaydetti.

            Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, mahalle toplantılarında huzur ve güvenliği sağlama anlamında mahalle sakinlerinden gelen şikayetleri anında değerlendirerek çözüme de anında kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.  Topaloğlu, bu yıl asayiş yönünden mahallede yaşanan olay sayılarını paylaşarak “Çay mahallemizde bu yıl Temmuz ayının 25’ine kadar 19 olay yaşanmış. İl genelinde baktığımızda yüzde 1’e tekabül ediyor. Yani gayet sakin bir mahalle. Ayrıca mahalle bekçilerimizde görev yapıyor” dedi. Topaloğlu bir olay yaşandığında hemen 155’in aranması gerektiğini, vatandaşın sorunu kendi çözmemesi gerektiğini vurguladı.

            Şaraphane bölgesinde bazı fırınların odunlarının yığılı bulunduğu bölgenin liseli kız-erkek öğrenci grupları tarafından gizlenme amaçlı kullanıldığı  belirtilerek burada uyuşturucu ve alkol alındığı yönünde şikayetler bildirildi.  12-13 yaş grubundan 30 yaş grubuna kadar bazı kişilerin uyuşturucu madde kullandığı şikayeti üzerine denetimlerin sıklaştırılması talimatı verildi. Ayrıca Şaraphane bölgesine yakın bulunan çocuk parkının da mobese ile kontrol altına alınması için ileriye dönük çalışma yapılacağı ifade edildi. Mobese kurulana kadar bölgede devamlı polis ekipleri bulundurulacak.

“BENİM VATANDAŞIM HUZURSUZ OLMAYACAK”

            Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu Torbacı diye tabir edilen satıcılara yönelik mahalle halkının şahit olduğu bazı olayları dinledi. Bunun üzerine devamlı olarak ekip bulundurulması talimatı vererek “Kim yapıyorsa iyi takip yapın. Ve bu satıcıları muhakkak alalım. Bir daha buradan şikayet almayacağım. Kimse satıcı kim varsa boş bırakmayacağız. Huzursuz edeceğiz. Vatandaş huzursuz olacağına onlar olacak. Benim vatandaşım huzursuz olmayacak. Biz onları bıktırana kadar geleceğiz. Bizim işimiz bu. Bakalım El mi yaman Bey mi yaman. Göreceğiz” dedi. Topaloğlu çalışmaya hemen başlanmasını söyledi ve sorunu çözeceklerini belirtti.

DRİFT YAPAN ARAÇLAR ŞİKAYET EDİLDİ

            Mahallede motorların akşam drif attığını araçların ralli yaparak çevreyi rahatsız ettiği yönünde de şikayet geldi. Çay mahallesinde alkol, uyuşturucu madde kullanımına yönelik denetim sıklaştırılarak drift atan şahıslara yönelik uygulamalar yapılacak. Ayrıca mahallede asfalt çalışmasından sonra okul önünde yaya geçidi yapılmadığı bu konuda okul açılana kadar önlem alınması istendi.

Paylaşma ikonundan:

Share
634 Kez Görüntülendi.